Za nami pierwsze Dni Wspólnoty w rejonach

22406238_549698092039263_2758291599653056786_n.jpg

W niedzielę – 15.10 odbył się pierwszy powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Kochłowice. W parafii pw. Bożego Ciała w Zabrzu – Kończycach zgromadziło się wielu czcicieli Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela naszego Ruchu, którzy chcieli spędzić niedzielne popołudnie z uczestnikami innych Oaz. W tym czasie kilkunastu młodych ludzi zdecydowało się wejść do wspólnoty deuterokatechumenalnej. Wszyscy otoczyliśmy ich modlitwą, także na Różańcu i Mszy Świętej. Wspólna integracja, wzajemne poznawanie siebie i uroczysta agapa zakończyła ten wspaniały czas.

Nie możemy się doczekać następnej rejonowej dawki poczucia bycia w kochającej się wspólnocie skierowanej ku naszemu Zbawicielowi – Jezusowi.

 

Za nami I Rejonowy Dzień Wspólnoty, który świętowaliśmy w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie-Biertułtowach. Wspólnie z parafianami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a potem kontynuowaliśmy nasze spotkanie, dzieląc się świadectwami rekolekcji letnich i zajadając smakołykami.
Towarzyszyliśmy również członkom naszej wspólnoty, którzy dziś zostali włączeni do deuterokatechumenatu i od teraz będą kroczyć drogą ku dojrzałości chrześcijańskiej.

 Dzień Wspólnoty świętowano również w rejonie Katowice – Bogucice.

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.