Za nami pierwsze Dni Wspólnoty w rejonach

W niedzielę - 15.10 odbył się pierwszy powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Kochłowice. W parafii pw. Bożego Ciała w Zabrzu - Kończycach zgromadziło się wielu czcicieli Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - założyciela naszego Ruchu, którzy chcieli spędzić niedzielne popołudnie z uczestnikami innych Oaz. W tym czasie kilkunastu młodych ludzi zdecydowało się wejść do wspólnoty deuterokatechumenalnej. Wszyscy otoczyliśmy ich modlitwą, także na Różańcu i Mszy Świętej. Wspólna integracja, wzajemne poznawanie siebie i uroczysta agapa zakończyła ten wspaniały czas.

Nie możemy się doczekać następnej rejonowej dawki poczucia bycia w kochającej się wspólnocie skierowanej ku naszemu Zbawicielowi - Jezusowi.

 

Za nami I Rejonowy Dzień Wspólnoty, który świętowaliśmy w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie-Biertułtowach. Wspólnie z parafianami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a potem kontynuowaliśmy nasze spotkanie, dzieląc się świadectwami rekolekcji letnich i zajadając smakołykami.
Towarzyszyliśmy również członkom naszej wspólnoty, którzy dziś zostali włączeni do deuterokatechumenatu i od teraz będą kroczyć drogą ku dojrzałości chrześcijańskiej.

 Dzień Wspólnoty świętowano również w rejonie Katowice - Bogucice.

Warsztaty dla Diakonii Ewangelizacji: goście z Wro...
Rejonowych Dni Wspólnoty ciąg dalszy

Domy i Ośrodki