W radości Zmartwychwstania – Paschalne Dni Wspólnoty

IMG_20180415_150722.jpg

Rejon Chorzów

15 kwietnia 2018. O godzinie 14.00 w kościele św. Jadwigi w Chorzowie zabrzmiał dźwięk dzwonka, który wskazywał na rozpoczęcie Eucharystii, a jednoczneśnie na rozpoczęcie Paschalnego Dnia Wspólnoty rejonu Chorzów. Eucharystia, w czasie której do Wspólnoty Kościoła zostało uroczyście włączonych 11 dzieci, Eucharystia, która jednocześnie była celebracją 7 kroku ku dojrzałości chrześcijańskiej – Liturgii.
Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w salkach – tam, każda wspólnota przedstawiła symbol, który ją oznacza – od blatu, przez koce, po jajko niespodzianki…:) W czasie konferencji i spotkań w grupach pochyliliśmy się nad zasadami pełnienia diakonii, nad służbą, a w Namiocie Spotkania rozważaliśmy cóż znaczy że “nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje za przyjaciół swoich”.

Słowo “służba” przez te kilka godzin odmieniliśmy przez wszystkie przypadki, osoby czasy… No właśnie, czasy! Czy w dzisiejszych czasach potrzeba służby? Chorzów stanowczo odpowie – TAK, ŻYJEMY BY SŁUŻYĆ!

Rejon Kochłowice

14 kwietnia w kościele św. Andrzeja Boboli w Wirku odbył się już IV Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Kochłowice. Po wspólnie przeżytej Mszy Świętej ruszyliśmy w akcję Ewangelizacyjną „Jaja na kółkach”, jeżdżąc autobusami po całej Rudzie Śląskiej. Podróżujący autobusem mogli usłyszeć dobrą nowinę o Zmartwychwstałym, a także poczęstować się czekoladowym jajkiem i fragmentem z Pisma Świętego. Naszą podróż zakończyliśmy w kościele Bożego Narodzenia w Halembie, gdzie po wspólnej Modlitwie Uwielbienia odbyła się uroczysta Agapa, podczas której mogliśmy podzielić się doświadczeniem tego pięknego czasu dawania świadectwa o naszym Panu.

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.