Ty patrzysz na Niego, On na Ciebie.

DSC_0954_20171016-192937_1.jpg

Autorami relacji są Gosia Skop i Piotr Gonsior

Po raz kolejny uczestnicy Szkoły Animatora zebrali się w Wiśle Jaworniku. Był to dla nich szósty zjazd, a jego tematem była modlitwa.

Dla Julii modlitwa jest wpatrywaniem się w oblicze Jezusa:

„Jego Twarz jest inna w zależności od tego na jakim etapie duchowym jestem. Jezus odwzajemnia nasze spojrzenie i patrzy na nas w taki sposób jaki jest nam aktualnie najbardziej potrzebny”.

Tomek określa modlitwę jako ciągłe odkrywanie Pana Boga, a nie rozwiązywaniem swoich problemów, czy poprawą swojego samopoczucia.

Jak podkreśla ksiądz Waldemar, modlitwa to temat bardzo indywidualny. Nie da się bowiem jednoznacznie zdefiniować, jak powinna wyglądać modlitwa, bo każdy z nas jest inny i ma inną duchowość. Dla każdego człowieka, także animatora, relacja z Bogiem jest naturalną konsekwencją modlitwy. Tak jak rozmowa z przyjacielem – umacnia nas, ale wymaga wysiłku.

Piotr mówi, że z tego czasu zapamiętał najbardziej słowa z konferencji: „Modlitwa jest tym szczególnym momentem kiedy dotykamy Królestwa Niebieskiego.”

Z kolei Magdalena podkreśla konieczność oddechu: „Modlitwa to oddech Nowego Życia. Kto przestaje odduchać – umiera. Kto przestaje się modlić umiera duchowo”.

W czasie zjazdu uczestnicy rozważali co Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o modlitwie, a także spędzili mroźny, ale niezwykle gorący Wieczór Poszukiwaczy Skarbów, w czasie którego odkrywali wartość drugiego człowieka dla wspólnoty.

Na niedzielnych warsztatach z kreatywności wszyscy zgodzili się, że modlitwa jest jak randka. Ty patrzysz na Niego. On patrzy na Ciebie.

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.