Taktyka sera

Czy ser (gouda lub ementaler) może zmienić Twoje życie i świat? Możliwości: tak lub nie. Przenieśmy się na chwilę do pierwszej Księgi Samuela. Odpowiedź brzmi: tak!

Wtorkowy, spokojny wieczór. Wszystko rozpoczęło się jak zwykle. Cicha ulica Różyckiego na Brynowie, Dom Ruchu Światło – Życie, a w nim kaplica pełna ludzi. Trwa wpatrywanie się w Jego Świętą Twarz – adoracja.

W czasie uroczystej Eucharystii homilię wygłosił Ksiądz Waldemar, wskazując nam na poszczególne osoby rodowodu Jezusa. Abrahama, który wbrew nadziei uwierzył nadziei, króla Dawida oraz tych, o których Pismo nigdzie więcej nie wspomina. Jezus właśnie takie osoby ma w rodzinie! Przychodzi On do świata zwyczajnych ludzi! Czy Jezus rodzi się także w moim życiu?

Gościem, który opowiedział nam o tym jak wygrywać wojny, był Marcin Jakimowicz, dziennikarz “Gościa Niedzielnego”, publicysta. Podzielił się z nami swoim świadectwem oraz przedstawił taktykę wygrywania według króla Dawida, według pasterza. Zaznaczył, że najważniejsze nie są ogromne czyny, a raczej nie biorą się one znikąd. To małe gesty, ustawianie krzeseł, otwieranie salki są kluczowe w walce! Dlaczego Dawid zabił Goliata? Bo miał jedynie przynieść ser dowódcy oddziału, miał zrobić małą rzecz. Dlaczego Dawid się nie bał? Bo miał wiele wygranych bitew, wtedy, gdy nikt go nie widział, w swojej małej izdebce.

Marcin przytoczył nam słowa Teresy Wielkiej: Ja i Jezus razem stanowimy większość. Dawid to wiedział. Wiedział, że jest to wojna Pana. Wiedział, że żaden Goliat, żaden czołg nie może się równać z Imieniem Pana Zastępów.

Przytoczył również moment w Ewangelii, gdy Jezus wysyła wątpiących uczniów, aby głosili. Dlaczego? Bo jest mu dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Wszelka, a nie tylko odrobinka czy połowa.

Po konferencji było słychać gwar rozmów i śmiechów przy ciastkach oraz kawie w salce na górze. Czas budowania wspólnoty, układania krzeseł, parzenia herbaty. Czas małych gestów wygrywających wojny. Taktyka króla Dawida: być małym, by świat nie mówił o nas, a jedynie o Imieniu Pana Zastępów, o Jezusie. Taktyka na każdą wojnę!

zdjęcia: Tomasz Szołtysek

Wrzesień 2023

21 września

Cały dzień
Dzień Wspólnoty Grupy II – Chrystusa Króla

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.