Światło -> Życie -> Świadectwo

Za nami już ósmy zjazd Szkoły Animatora, którego treścią było Świadectwo, czyli ósmy Drogowskaz ku Dojrzałości Chrześcijańskiej. Idąc krok po kroku, drogą wyznaczoną przez wspomniane Drogowskazy, dochodzimy do momentu, kiedy doświadczeniem Kościoła należy się podzielić z innymi. Bo kiedy Światło przenika Życie, to serce aż się rwie, żeby o tym opowiadać, prawda?

Na świadectwie skupił się wykład wprowadzający. Z czego rodzi się ewangelizacja? Po co jest? Czy i jak przynosi owoce? Nie tylko na te pytania znalazła się odpowiedź. Swoim doświadczeniem ewangelizowania podzieliła się też przedstawicielka Diakonii Ewangelizacji – Marta. Opowiedziała również o funkcjonowaniu diakonii, a to rozciąga się nie tylko na terenie naszej diecezji, ale i daleko poza nią.

Skoro do Świadectwa prowadzi Światło przenikające Życie, nie mogło zabraknąć w czasie tego spotkania Słowa Bożego. Zjazd był spięty modlitwą brewiarzową jak klamrą – rozpoczął się Jutrznią, a zakończył wspólnymi Nieszporami, a w samo południe była okazja do rozważania Słowa i adoracji.

I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

/Mk 16, 15/

A więc w drogę! 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.