Spojrzenie trzecie – Sługa Niepokalanej

Ksiadz-Blachnicki-trzecie-spojrzenie.PNG

Ksiądz Blachnicki Sługa Niepokalanej

„Ja niczego nie planuję, planuje Niepokalana, a ja mam słuchać i wypełniać” odpowiedział ks. Franciszek Blachnicki na pytanie, jak długo planuje być w szpitalu. Trzeci odcinek „Dwunastu spojrzeń” na osobę Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, to spotkanie z wymiarem maryjnym jego życia.

„O Maryjo! Twoim jestem i do Ciebie chcę należeć całkowicie i na zawsze. Czyż więc możesz dopuścić, aby szatan i miłość własna miały jakąkolwiek cząstkę w dziedzictwie Twoim? O Panno potężna i można, przyjdź i zwycięż w moim sercu. Nie wypuszczaj mnie z nieustannego kierownictwa Twego, aż się spełni ofiara, a potem jako posłuszne narzędzie Twoje, będę głosił chwałę Twoją. Dozwól mi chwalić Cię o Panno Przenajświętsza. Daj mi moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim. Amen” – to końcowe słowa  Aktu oddania się Maryi, ułożonego przez kleryka Franciszka Blachnickiego w 1949 roku, które wyznaczają jego drogę życia z Niepokalaną.

W jednej ze swoich konferencji w 1960 roku powiedział między innymi: „Niepokalana odgrywa istotną rolę we wprowadzeniu nas w życie wewnętrzne Trójcy Przenajświętszej. W Niej wszystko się dokonało. Nasze zjednoczenie z Chrystusem dokonuje się właśnie przez Niepokalaną. Każde zbliżenie do Maryi, zbliża nas do Chrystusa. Wszelka łaska ma źródło w miłości Ducha Świętego i Niepokalanej”.

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.