Spojrzenie pierwsze – Postanowiłem

Franciszek-Blachnicki-spojrzenie-pierwsze.PNG

Franciszek Blachnicki

Pierwszy odcinek zapowiadanego cyklu audycji o życiu i dziele ks. Franciszka Blachnickiego, nosi tytuł: „Decrevi – Postanowiłem”. O. Bartłomiej Parys SVD przedstawia w nim pierwsze lata życia Ojca, jego środowisko rodzinne, zainteresowania, plany i kształtowanie osobowości.

Warto po wysłuchaniu audycji, podążyć za przykładem ks. Franciszka Blachnickiego i wrócić myślami do chwil własnej młodości, do czego zachęca o. Bartłomiej Parys SVD:

„Chciałem Cię zachęcić do refleksji nad Twoim życiem, nad Twoim środowiskiem życiowym, nad miejscem skąd wychodzisz, nad czasem Twojej młodości, która właśnie być może trwa, a może miała miejsce już wiele lat temu . Postaraj się poświęcić kilka chwil i spoglądnąć na swoje życie tak, jak Franciszek Blachnicki wracał do swoich dziecięcych chwil, młodzieńczych lat swojego życia i postaraj się przeżyć ten czas jako spojrzenie łaski. Spojrzenie na początki Twojego życia , które wciąż kształtują Ciebie, które wciąż były miejscem, w którym umiejscowił Cię Bóg w Swojej Opatrzności”

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.