Rejonowe Dni Wspólnoty 2017/2018 – odsłona trzecia!

IMG_6758.JPG

Rejon Wodzisław

W niedzielę 4 marca rejon Wodzisław Śl. przeżywał Dzień Wspólnoty. Spotkaliśmy  się w parafii Św. Stanisława w Marklowicach. Wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, która nas zjednoczyła i umocniła. Temat przewodni który się pojawił podczas spotkania brzmiał : ODDANIE SIĘ NIEPOKALANEJ. Usłyszeliśmy konferencję na ten temat oraz w małych grupach rozmawialiśmy o znaczeniu Niepokalanej w naszym codziennym życiu. Również dzieliliśmy się  jaki wpływ na naszego życie na Słowo Boże . Ten dzień był wypełniony radością ze spotkania i na pewno zaowocuje w naszym rejonie.

Rejon Bogucice

W sobotę 10 Marca miał miejsce Dzień Wspólnoty w rejonie Katowice Bogucice, który odbył się w Szopienicach w parafii św. Jadwigi. Obok młodzieży obecny był również Domowy Kościół. Pojawił się również gość specjalny: Marcin Jakimowicz z Gościa Niedzielnego, który wygłosił do nas ciekawą konferencję. Dzień Wspólnoty zakończył się Eucharystią w Kościele.

Rejon Gorzyce

W sobotę, 10 marca wspólnoty młodzieżowe Ruchu Światło-Życie oraz gałąź rodzinna – Domowy Kościół dekanatu Gorzyce zebrały się na III Rejonowym Dniu Wspólnoty pod hasłem: “Oddanie się Niepokalanej”, który odbył się w parafii p. w. Chrystusa Króla w Czyżowicach.
Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego. Następnie każda ze wspólnot przedstawiła się, dała świadectwo o relacji z Maryją, naśladowaniu jej i wprowadzaniu w życie II kroku. Zaśpiewała także wybraną przez siebie piosenkę o Matce Bożej – wspólnoty z Czyżowic i Gorzyc zaśpiewały razem piosenkę “Maryjo Matko mojego wezwania”. Następnie przyszedł czas na spotkania w grupach, a także Namiot Spotkania.
Wraz z nami Dzień Wspólnoty przeżywał szczególny gość: Ksiądz Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny oazy archidiecezji katowickiej. Przewodniczył on Mszy św, wygłosił do nas Słowo Boże i przypomniał, jak wielkim zaufaniem i pokorą Maryja wykazała się względem Bożych planów na jej drodze.

Ostatnim punktem naszego sobotniego spotkania była agapa, czyli radosny czas dla wspólnoty. W ramach czynu miłosierdzia zebraliśmy także przybory do pisania i artykuły papiernicze, które zostały przekazane Ochronce dla dzieci. Był to bardzo ubogacający czas. Chwała Panu!

Rejon Kochłowice

W niedzielę 11 marca Ruch Światło-Życie rejonu Kochłowice zgromadził się w Wirku na wspólnym świętowaniu Dnia Wspólnoty. W tym czasie oddawaliśmy się pod opiekę Maryi, a przez Nią mogliśmy odczuć bliskość Jezusa pośród nas, zwłaszcza podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i Eucharystii.
Po agapie gościliśmy Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji, która przeprowadziła warsztaty, pokazując nam, na czym polega ewangelizowanie.

W tym wspólnie przeżytym czasie mogliśmy odczuć Bożą obecność i miłość wobec każdego.

Rejon Niedobczyce

Za nami trzeci już Dzień Wspólnoty, który tym razem odbył się w parafii pw. św. Jacka w Radoszowach. Rozpoczęliśmy od tego, co dla każdego chrześcijanina najważniejsze, czyli od wspólnej Eucharystii oraz rozważania Słowa Bożego. Motywem przewodnim tego Dnia Wspólnoty była Maryja. W tym temacie konferencję wygłosił moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Waldemar Maciejewski. Ukazał Maryję jako Niepokalaną, Oblubienicę i Matkę, a także uświadomił nam moc jaką ma modlitwa różańcowa. Z pewnością był to ubogacający czas. Chwała Panu!

Rejon Panewniki

Przecież dzień wspólnoty = nasz dzień! Dzień wspólnego świętowania, dzień radości, dzień bycia dla siebie. I tak też było u nas wczoraj! Nawet się nie obejrzeliśmy, a już było po – no ale dni spędzone na wspólnym radowaniu zawsze mijają szybko.
Spotkaliśmy się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie. Z wielką radością mogliśmy obserwować jak przygotowana salka wypełnia się po brzegi młodzieżą i rodzinami z Ruchu. Po zawiązaniu wspólnoty przyszedł czas na dzielenie się ostatnimi radościami, które ksiądz moderator dumnie określił “pełnią Kapłaństwa” – bycia z Bogiem we wspólnocie i dla wspólnoty. Mowa tutaj o przeżywanej ostatnio w naszym rejonie Oazie Modlitwy oraz Dialogu Małżeńskim – weekendowych rekolekcjach. Nieco więcej o tych wydarzeniach mieli okazję opowiedzieć ich uczestnicy, dzieląc się budującymi świadectwami.
Jedną z niespodzianek tego Dnia okazały się być odwiedziny naszego Moderatora Archidiecezjalnego – księdza Waldemara Maciejewskiego. Podzielił się z nami przezabawnymi historiami z początków swojej przygody z Oazą, skutecznie motywując tym samym do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Zachęcał, byśmy decydowali się na przyjmowanie charyzmatu Światło-Życie w całości.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Powyższe Słowa Ewangelii Świętego Jana (3,16) mieliśmy okazję rozważać podczas Namiotu Spotkania, a następnie Eucharystii. Podczas Homilii ksiądz moderator bardzo namacalnie pokazywał nam Bożą hojność, która objawia się w… rozdawaniu za darmo 🙂 Potem była już tylko uczta – najpierw dla ducha, potem dla ciała. Piękny czas!

Rejon Siemianowice Śląskie

Rejonowy dzień wspólnoty odbył się w Parafii św.Michała Archanioła w Michałkowicach. Gospodarzami tego dnia była młodzież z w/w parafii wraz z domowym kościołem. Zaczął się wspólną celebracją Eucharystii o godz. 18:00 wraz z parafianami. Po Eucharystii odbyła się konferencja w kościele a po niej nastąpiła droga krzyżowa w którą zaangażowane były wszystkie wspólnoty młodzieżowe jak i domowy kościół. Po drodze Krzyżowej udaliśmy się do salek parafialnych na agape postną przy herbacie. W dniu wspólnoty uczestniczyło ponad 50 osób (Domowy kościół wraz z dziećmi,oaza młodzieżowa, i wspólnota dorosłych).

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.