Powróciło!

DSC_5986.JPG

“Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem”

/ J 13, 15 /

Po raz siódmy w parku “Słupna” w Mysłowicach odbył się Ekumeniczny Koncert Rodzinny “Bądź jak Jezus”. Można spokojnie powiedzieć, że to już tradycja. Jak co roku na scenie zagościli artyści reprezentujący różne gatunki nurtu CCM (ang. Contemporary Christian Music, Współczesna muzyka chrześcijańska), aby wraz ze zgromadzonymi ludźmi oddawać chwałę Bogu i przeżywać radość bycia Jego dziećmi.

Muzyka, modlitwa, JEZUS

Gdyby do koncertu podejść czysto po ludzku, można by przejść obok tego wydarzenia obojętnie. W pewnym sensie można powiedzieć, że było to po prostu kolejne wydarzenie muzyczne, jakich na mapie Polski nie brakuje, a i pod względem prestiżu można by wskazać zapewne kilka lepszych, przygotowywanych z większym rozmachem. Jednak w koncercie “Bądź jak Jezus” i innych podobnych jest coś wyjątkowego. A w zasadzie Ktoś wyjątkowy – właśnie Jezus, który jest wspomniany w nazwie tego szczególnego wydarzenia. To dla Niego tak wielu ludzi spotkało się po raz kolejny w Mysłowicach. I można to było zobaczyć zarówno w zachowaniach artystów na scenie jak i ludzi, którzy przybyli. Jasne, że wiele osób zjawiło się w parku “Słupna”, by miło spędzić popołudnie uroczystości Bożego Ciała w gronie znajomych. Pewnie niejedna osoba przybyła na “chrześcijański festyn”, ale jednak gdy przyszło wyznać, że Jezus jest Panem, nie brakowało rąk uniesionych w górę w geście otwarcia na Jego łaski. I z pewnością był to “Dzień Łaski od Pana”.

Ważnym momentem koncertu na pewno był ten, podczas którego przedstawiciele ksiądz i pastor wspólnie głosili cztery prawa życia duchowego, po czym zachęcili zebranych, by w pełnej wolności wyznali, że Jezus jest Panem ich życia. Jak piękny był widok tak wielu ludzi, którzy otworzyli się na Niego.

Błogosławcie Pana wszystkie Jego dzieła

Jak już wcześniej wspomniałem, artyści obecni na scenie reprezentowali różne gatunki muzyczne. Mieliśmy więc reprezentantów “chrześcijańskiego hip-hopu”, czyli “Muode Koty”, był Michał Rassek, a wraz z nim spokojniejsze gitarowe, można powiedzieć modlitewne brzmienie… Nie mogło zabraknąć również coraz popularniejszej nad Wisłą muzyki gospel – tę zapewnił nam zespół “God’s Property”. Zespół “Cześć” przypomniał nam ze sceny standardy “uwielbieniowe”, które niejedna wspólnota wykorzystuje na co dzień podczas wspólnych modlitw.

Niewątpliwie dla wielu ważne było pojawienie się na scenie grupy “niemaGOtu”, której popularność przyniósł stworzony przez nich hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Ich wykonanie hymnu sprzed 25 lat z Częstochowy “Abba Ojcze” wielu osobom z pewnością na długo zapadnie w pamięć. Mocniejsze rockowe uderzenie przywiózł ze sobą do Mysłowic zespół “La Pallotina”. Założona przez pallotyna, ks. Andrzeja Daniewicza grupa dobrze rozgrzała publiczność przed gwiazdą wieczoru.

Określenie “gwiazda wieczoru” może nie jest zbyt fortunne, bo Prawdziwą Gwiazdą był On – Jezus. Niemniej zespół, który wystąpił na koniec z pewnością na miano “gwiazdy sceny CCM” zasługuje. Grupa “For King & Country” jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Grammy, co oznacza, że doceniana jest również poza ścisłym kręgiem chrześcijan. Goście z Australii nie ugasili tłumu rozgrzanego przez poprzedni zespół. Wprost przeciwnie – w trakcie ich występu w pobliże sceny ciężko było się dostać, a sam zespół podkręcał atmosferę aż do ostatniego dźwięku. A wszystko to na chwałę Pana.

Dobro powraca!

Tegoroczne hasło przewodnie koncertu w luźny sposób ma związek z motywem przewodnim zbliżających się Światowych Dni Młodzieży “Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia Dostąpią”. Nie jest to przypadek, gdyż tegoroczny koncert również wpisuje się w przygotowania do wydarzeń, które w lipcu mają mieć miejsce w Krakowie. Nie bez powodu na scenie tegorocznego koncertu zagościł Jakub Blycharz, a ze sceny popłynęły dźwięki skomponowanego przez niego hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pomimo niepewnej pogody chętnych do udziału w koncercie nie zabrakło. I z pewnością można powiedzieć, że tegoroczny koncert był “świętem rodzin”, bo rodziny były obecne w pełnym składzie – nie zabrakło rodziców z dziećmi, dla których przygotowano place zabaw, jak również przedstawicieli starszego pokolenia. Krótko mówiąc, były obecne wszystkie stany – dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, kapłani, bracia i siostry zakonne.

Tak było w tym roku. Za rok zapewne odbędzie się kolejny, VIII Ekumeniczny Koncert Rodzinny “Bądź jak Jezus”. Będziesz?

 


Poniżej galeria zdjęć z tegorocznego koncertu.

{joomplucat:3 limit=136|columns=3}

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.