Powakacyjny Dzień Wspólnoty

dw2017-1.jpg

Eucharystią pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca, w asyście biskupów pomocniczych Adama Wodarczyka i Marka Szkudły oraz 60 księży, rozpoczął się 3 września powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

W wygłoszonej podczas mszy św. homilii ks. Arcybiskup nawiązał do hasła roku formacyjnego 2017/2018: „Sługa Niepokalanej”, stwierdzając między innymi, że wskazuje ono na dwie ważne postacie: Niepokalaną i Jej sługę ks. Franciszka Blachnickiego. Nawiązał także do orędzia z Fatimy, podkreślając, że różaniec prowadzi nas przez Maryję do świętego Imienia Jezus. Dorastamy do pełnego pokory „fiat” (niech się stanie), którego oczekuje od nas Pan Bóg. Nasze modlitwy są wysłuchiwane, zmieniają oblicze ziemi. Biskup podkreślił także, że nierozłącznie z modlitwą związana jest pokuta. Jest ona wyrażeniem pragnienia powrotu w otwarte ramiona Ojca, doświadczenia Jego Miłosierdzia.
Jesteśmy wszyscy powołani do naśladowania Chrystusa, do chodzenia Jego śladami, jednocześnie nie zatracając swojego człowieczeństwa. Spotkanie z Jezusem, z Jego Matką i ze świętymi ma zawsze moc przemieniania. Taką moc przemiany ma także Eucharystia i cała formacja, zarówno roczna, jak i wakacyjna. Biskup polecił, by iść i głosić, bo umocnieni nie możemy milczeć. Mamy ewangelizować, aby rozwijał się Kościół żywy.
„Idźcie i głoście, jak Sługa Boży Franciszek! Idźcie i głoście, jak wielki Sługa Niepokalanej! Bądźmy także Jej Sługami” – do tego biskup zachęcał i o to prosił.

Po zakończonej Eucharystii moderator diecezjalny ks. Ryszard Nowak podziękował wszystkim, dzięki którym mogły odbywać się rekolekcje, wyczytał nowych odpowiedzialnych za rejony i zachęcił do dołączania do diakonii. Ks. Waldemar Maciejewski, odpowiedzialny za Diakonię Formacji Diakonii i za Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie w Wiśle Jaworniku, podziękował za wsparcie rozbudowy ośrodka, prosząc o dalsze i o modlitwę (szczegóły rozbudowy: jawornik.org/rozbudowa-domu). Zachęcił również do regularnego korzystania z ośrodka oraz podziękował za zaangażowanie w kolejną edycję Róży dla Ruchu i podjęcie modlitwy w intencji wszystkich dzieł Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej. Ks. Wojciech Ignasiak, odpowiedzialny za kapłanów Ruchu Światło-Życie i Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, zaprosił na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Katowic, która odbędzie się 30 września (szczegóły tutaj: katowice.oaza.pl/37-pielgrzymka), a zakończy ją koncert zespołu niemaGOtu. Ks. Wojciech Iwanecki, odpowiedzialny za młodzież całej archidiecezji, przypomniał o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz zaprosił maturzystów na rekolekcje. Zachęcił także do brania udziału w akcjach Duszpasterstwa Młodzieży oraz wymiany informacji na temat działań, które odbywają się w parafiach, rejonach, dekanatach, by informacja szła w świat. Powiedział: „Tak wiele dobra się dzieje, dzielmy się tym dobrem z innymi, także w sieci, gdzie też mamy prawo istnieć. Także tam, gdzie nie zawsze jest wiele wartości chrześcijańskich, my też tam możemy nieść Chrystusa”.

Zapis transmisji internetowej z Mszy jest dostępny pod adresem: youtube.com/watch?v=CM_9kllkPyQ

Warto także przeczytać relację Gościa Niedzielnego: katowice.gosc.pl/doc/4160916.Sludzy-Niepokalanej

Po zakończonej Eucharystii członkowie Ruchu Światło-Życie z radością udali się na wspólnotowe spotkania oraz na organizowany przez Radio eM i Gościa Niedzielnego koncert „Muzyka przez duże eM”, podczas którego wystąpiły zespoły: God`s Property, Dobre Ludzie i NiemaGotu.

Zdjęcia z tego radosnego uwielbienia Boga muzyką i śpiewem można zobaczyć tutaj: katowice.gosc.pl/gal/spis/4160928.Muzyka-przez-duze-eM-koncert

Zdjęcia i filmy z całego Dnia Wspólnoty dostępne również na facebookowym profilu Emmanuel.pl oraz w wielu innych miejscach. Polecamy m.in. galerię utworzoną przez Domowy Kościół na Halembie (fb): facebook.com/dkhalemba2/posts/372498739831000

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.