Powakacyjny Dzień Wspólnoty – „Kochajmy Kościół…”

Nadszedł wrzesień, wakacje dobiegły końca. Dla wielu z nas – nie tylko uczniów – wrzesień oznacza nowy etap.  A rozpoczęcie nowego etapu wymaga przecież podsumowania poprzedniego.

Doskonałą okazją do podsumowania okresu wakacyjnego jest Dzień Wspólnoty, który tradycyjnie odbył się w pierwszą niedzielę września. Znowu plac przed Archikatedrą Chrystusa Króla wypełnił się oazowiczami poszukującymi w tłumie poznanych na rekolekcjach znajomych.

Kościół Żywy

Tegoroczne hasło roku formacyjnego to „Kościół Żywy” – „takiego Kościoła uczyliśmy się na rekolekcjach trzeciego stopnia”, podzielił się w czasie homilii bp Grzegorz Olszowski. Biskup opowiedział o swoim doświadczeniu wspólnoty Kościoła z tegorocznych wakacji podczas rekolekcji Domowego Kościoła oraz Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. „Jest co wspominać, jest do czego wracać”, ale teraz ważne jest budowanie relacji z Jezusem w Kościele, przypomniał biskup. Wezwał nas, byśmy kochali Kościół, „tak jak kochamy naszych bliskich” i podjęli trud budowania wspólnoty Kościoła.

Zmiany, zmiany…

Pod koniec Mszy Świętej arcybiskup Adrian Galbas wręczył dekrety rozpoczynającym posługę moderatorom rejonowym oraz parom diecezjalnym. Swoją posługę moderatora diecezjalnego zakończył ks. Waldemar Maciejewski, któremu dziękujemy za zaangażowanie w budowanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie, otwarte serce, modlitwę, poświęcony czas. Posługę moderatora diecezjalnego rozpoczął ks. Karol Lubowiecki – życzymy wszelkich potrzebnych łask i prowadzenia Ducha Świętego!

Radość spotkania

Po Mszy do wspólnej modlitwy śpiewem i tańcem zaprosił zespół NiemaGOtu. Rokrocznie na Dniu Wspólnoty gromadzą się tłumy członków Ruchu Światło-Życie, by doświadczyć radości spotkania, budowania wspólnoty, a także powspominać czas rekolekcji. Niech te wspomnienia będą umocnieniem podczas rocznej formacji, by w chwilach lżejszych i trudnych budować relację z Chrystusem w Kościele Żywym.

Zdjęcia z Dnia Wspólnoty możecie zobaczyć na Facebooku (fot. Tomasz Szołtysek) – kliknij tutaj, aby przejść do albumu z DW.

Druga część fotorelacji z DW znajduje się tutaj. (fot. Kinga Pakuła)

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.