Od ewangelizacji nie ma wakacji

ustro_20160814-174957_1.jpg

Jest połowa sierpnia, więc to dobry czas na wstępne podsumowanie naszej wakacyjnej działalności. Nasza Diakonia Ewangelizacji była zaproszona do czterech punktów rekolekcyjnych: na III stopień do Katowic, na III stopień do Krakowa, na I stopień do Ustronia oraz na I stopień do Istebnej (Dom Parafialny). Mogliśmy się podzielić naszym doświadczeniem ewangelizacji ulicznej oraz przeprowadzić warsztaty dla uczestników rekolekcji oazowych. Poza tym nie zabrakło nas na ŚDM oraz oczywiście… na ulicy.

goralsko istebna

Ciekawostką jest, że kiedy wybieraliśmy się do Ustronia, Ewangelia danego dnia pięknie wpisała się w naszą posługę: “Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo…”. Dziś już wiemy, że owoce tego czasu były wielkie. Pan wyprawił robotników. Wspólnota ustrońska wyszła kilka dni później ewangelizować – z tego, co przekazało nam moderatorstwo, radość była tak wielka, że zaszła potrzeba wygospodarowania dodatkowej godziny świadectw – specjalnej na dzielenie się owocami “wyjścia na ulice”

Ufamy, że nie mniejszych owoców Ducha Świętego doświadczyły wspólnoty z Katowic i Krakowa. W Istebnej byliśmy wczoraj, więc na owoce ewangelizacji trzeba poczekać. Jednak ufamy, że Pan już teraz troszczy się o swoich robotników, których, jak ufamy, wnet pośle na ulice Istebnej. Polecamy ich modlitwie.

(fot. z lewej – Istebna)

Przechodzimy do tematu Światowych Dni Młodzieży. Jedni z nas przyjmowali gości i czynnie wraz z nimi uczestniczyli w Dniach w Diecezji. Natomiast nie zabrakło także naszej delegacji w sekcji ewangelizacji na ŚDM w Krakowie.

W tym miejscu chcemy przytoczyć dwa świadectwa osób, które zdecydowały się przyjąć pielgrzymów pod dach rodzinnego domu, a jednym z tych osób Pan nawet postawił na drodze (na ulicy dosłownie) osobę do rozmowy o Nim:

Świadectwo Agnieszki:

“Podczas trwania Dni w Diecezji w Żorach doświadczyliśmy czegoś niezwykłego. Od jakiegoś czasu zastanawiamy się z Diakonią Ewangelizacji nad ewangelizowaniem w języku angielskim, gdyż np. na ulicy Katowic spotkać można różnych ludzi. Szukamy dobrych materiałów itd. 24.07.2016 Pan Bóg nas zaprowadził do Herbaciarni. Tak, wierzę głęboko, że to On natchnął mojego Męża, który nagle powiedział: “A wiesz co? Chodźmy do Herbaciarni teraz właśnie”. Poszliśmy. A tuż przed wejściem spotkaliśmy Pata ze Stanów Zjednoczonych. Szukał czegoś. I tak od słowa do słowa… I po chwili usiedliśmy z nim w tej Herbaciarni. Opowiedzieliśmy trochę o sobie i daliśmy świadectwo działania Pana Boga w naszym życiu oraz opowiedzieliśmy o naszej Diakonii, ks. Franciszku Blachnickim i całym Ruchu Światło-Życie. Mój Mąż nawet o kerygmacie zaczął po angielsku opowiadać. Wszystko szło tak płynnie – to na 100% zasługa Ducha Świętego! Rozumiałam także wszystko, o czym mówił Pat, choć mój angielski nie jest jakiś wyśmienity. Pat też podzielił się swoim świadectwem. Okazało się, że ewangelizacja to jest jego stała misja! I… że chętnie podzieli się wszelkimi materiałami z naszą Diakonią! Coś niesamowitego, jak Pan Bóg działa… Bóg także dobrał nam gości, którzy z nami mieszkali w tym czasie! Hiszpanie, którzy u nas nocowali, także mieli wiele podobnych zainteresowań… m.in. muzycznych. Im oczywiście, też opowiedzieliśmy świadectwo, o Ruchu, KWC itd. A oni dali świadectwo nam. Chwała Panu!”.

Świadectwo Małgorzaty, zajmującej się w naszej Diakonii m.in. kursem Alfa:

“Gościliśmy w naszym domu pielgrzymów ŚDM z Litwy. Były to dwie dziewczyny Jovita i Beatrici. Duch Św. tak pokierował rozmieszczeniem pielgrzymów, że do nas trafiła dziewczyna, która we wspólnocie Św. Jana w Wilnie zajmuje się ewangelizacją i kursem Alfa. Zaprosiliśmy ich opiekuna Ojca Jana, który mówił po polsku więc nie było bariery językowej. Wzajemnie dzieliliśmy się organizacją kursów Alfa. Daliśmy świadectwo naszego życia we wspólnocie Ruchu Ś-Ż, o KWC i oczywiście ewangelizacji dla małżeństw i ewangelizacji na ulicy. Pokazaliśmy również film o Ruchu Ś-Ż. Za ten cudowny czas łaski chwała Panu!”.konrad

Jak widać, dla Pana Boga nie ma przypadków. Konrad, który był ewangelizować na ŚDM w Krakowie dzieli się natomiast tym, że był to ogromny czas Bożej łaski i radości. “Narobiliśmy rabanu na Rynku!” – mówi Konrad.

(fot. z prawej – ŚDM w Krakowie)

I jeszcze trzy świadectwa z wakacyjnej ewangelizacji ulicznej:

Konrad: Kolejna Stawowa po dłuższej przerwie była owocna. Mieliśmy co prawda tylko dwie rozmowy, ale za to konkretne. 

Najpierw spotkaliśmy parę studentów medycyny. Widać było po ich uśmiechach, że Bóg w nich żyje. Mówili, że w swojej praktyce zawodowej zauważają Bożą miłość. Uderzyło mnie również to, jak chłopak powiedział, że on powierza się Jezusowi, bo sam jest słaby i może zrobić głupstwo w swoim życiu. Potem spotkaliśmy młodą kobietę. Z opowiadań wynikło, że wplątała się bardzo mocno w okultyzm. Daliśmy jej modlitwę przyjęcia Chrystusa (nie była gotowa na jej odmówienie – mam nadzieję, że to tylko na razie) i skierowaliśmy we właściwe miejsca pomocy duchowej oraz do spowiedzi.

Kasia (Wspólnota Dobrego Pasterza): Bóg przypomniał mi, że ewangelizacja to Jego czas działania i że Duch Święty jest tym, który otwiera serce, gdy po ludzku wydaje się, że nic z tej rozmowy nie będzie.

Dominik: Czułem, że nie mam dziś siły do głoszenia, że wiele mnie to kosztuje, ale moja chęć i oddanie Panu było silniejsze. Poprosiłem o dobre owoce i były. Dwie konkretne rozmowy – pierwsza z dwójką osób kończących medycynę, które choć nic nie zapowiadało, że uda się tą rozmowę przeprowadzić, nagle bardzo mocno się otworzyły co doprowadziło do przyjęcia Pana Jezusa. Spotkaliśmy też dziewczynę, mającą bardzo trudne doświadczenia duchowe i to być może ona najbardziej nas potrzebowała, by wskazać jej jak wchodzić na drogę uzdrowienia. Chwała Panu!

Jak widać, działo się do tej pory w wakacje wiele, dzięki Panu Jezusowi! A to przecież jeszcze nie jest koniec wakacji… Za wszystko: Jemu chwała!

pat

z Patem z USA

goska

Z gośćmi z Litwy

ustron

Ustroń

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.