Nie było żadnej intronizacji

rust-king-iron-bronze.jpg

Pozwólcie, że to, o co chodzi w tytule, wyjaśnię na koniec. Wcześniej parę słów.

Odpowiadając na zaproszenie moderatora generalnego, wybraliśmy się pięcioosobową grupą do sanktuarium Miłosierdzia Bożego Łagiewnikach, by uczestniczyć w uroczystościach. O 10:00 odbyło się nabożeństwo, o 12:00 rozpoczęła się Msza Święta. Zanim nastąpiło błogosławieństwo został wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym tysiące ludzi odmówiły akt, z którym gorąco polecam się zapoznać (link poniżej).

http://episkopat.pl/jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana-2/

Na koniec rozbrzmiał hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, a po nim pieśń „Boże coś Polskę”.

Chyba jedyne, co jeszcze można dodać, to fakt, że w Łagiewnikach zgromadziło się mnóstwo ludzi. Nie znam szacunków, ale jeśli nie widzieliście transmisji, zdjęcia są zapewne dostępne w internecie.

 

A o co chodzi w tytule? Już tłumaczę.

19 listopada w Łagiewnikach odmówiliśmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana (nie intronizacji i nie na króla Polski, jak zwykło się mówić). Przytoczę fragmenty komentarza do owego aktu, ale myślę, że warto przeczytać całość, zwłaszcza, że Ruch jest tam wspomniany ;).

http://episkopat.pl/komentarz-do-jubileuszowego-aktu-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana/

„Przyjęcie panowania Jezusa Chrystusa ma być z założenia aktem wiary narodu. (…) Dlatego publiczne i uroczyste przyjęcie panowania Jezusa, nie może Mu dodać władzy, którą posiada sam z siebie jako Bóg i Zbawiciel. Jego władza jest niezależna od jakiegokolwiek stworzenia. Naszym zadaniem jest uznać w wierze, że Jezus jest zapowiadanym przez proroków Namaszczonym potomkiem Dawida (Królem-Mesjaszem), a równocześnie Panem (w greckim tłumaczeniu Ksiąg Starego Testamentu tytułem Kyrios oddawano imię Jahwe). (…) Oznacza to zadanie, które tak określa papież Pius XI w zakończeniu encykliki „Quas primas” z 1925 roku: „Trzeba więc, aby Chrystus panował w umyśle człowieka, którego obowiązkiem jest z zupełnym poddaniem się woli Bożej przyjąć objawione prawdy i wierzyć silnie i stale w naukę Chrystusa; niech Chrystus króluje w woli, która powinna słuchać praw i przykazań Bożych; niech panuje w sercu, które, wzgardziwszy pożądliwościami, ma Boga nade wszystko miłować i do Niego jedynie należeć; niech króluje w ciele i członkach jego, które jako narzędzia, lub – że słów św. Pawła Apostoła użyjemy (Rz 6, 13): jako ‘zbroja sprawiedliwości Boga’, mają przyczynić się do wewnętrznego uświęcenia dusz”.

Maj 2024

9 maj

Cały dzień
Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK

11 maj

Cały dzień
29. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia” Online
Krąg Diecezjalny – wybory nowej pary diecezjalnej