Liderzy gotowi do służby – szkolenie Lokalnych Liderów Trzeźwości w Katowicach

74286886_515159935734413_6926229561935921152_n.jpg

tekst i zdjęcia: Paulina Hibner – Diakonia Wyzwolenia archidiecezji katowickiej

W sobotę, 26 października na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbyło się szkolenie Lokalni Liderzy Trzeźwości w służbie Narodowego Programu Trzeźwości.

W punkt o godzinie 10:00 wszystkich zgromadzonych przywitał Arcybiskup Wiktor Skworc. Szkolenie składało się z prelekcji i panelów dyskusyjnych. Przed szkolonymi stanęli: ks. Bp Tadeusz Bronakowski, Andrzej Wojciechowski, Jan Szulik, Katarzyna Owczarek, Patryk Sławiński, Małgorzata Czekierda oraz ks. Wojciech Ignasiak.

Uczestnicy szkolenia czerpali wiedzę w szerokiej tematyce. Mówiono o problemie uzależnień w Polsce i na całym świecie, o wpływie alkoholu na funkcjonowanie człowieka, o kampaniach reklamowych promujących alkohol i ich wpływie na odbiorców. Podane zostały wskazówki jak reagować, gdy przekraczane są wymogi w kwestii promocji tego rodzaju produktu.

Poruszono kwestie samego Narodowego Programu Trzeźwości – jego celowości i założeniach. Przedstawiono również dwie kampanie społeczne: Nierozerwalni, która przedstawia więzi rodzinne jako czynnik chroniący człowieka oraz ogólnopolską kampanię edukacyjną Ciąża bez alkoholu.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał zaświadczenie jego ukończenia, które daje możliwość działania (edukowania i liderowania) w swoim środowisku lokalnym.

Nowi Ludzie to świadkowie, których cechuje odwaga i bycie wolnym i wyzwalającym. Czujmy się odpowiedzialni za promocję bezalkoholowych imprez, nawiązywanie kontaktu z Urzędami Miast i działanie w służbie trzeźwości.

Słowami podsumowania niech będą słowa wygłoszone w czasie sobotniego spotkania nie da się zrealizować programu, jeśli zabraknie wśród nas praktykujących, przekonanych abstynentów.

Dziękujemy organizatorom, prelegentom i przybyłym uczestnikom, którym życzymy zapału do działania i świadczenia w swoim lokalnym środowisku. Bądźmy liderami godnymi posłuchu, którzy prowadzą ludzi do wolności i wyzwolenia!

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.