CWnKODA - (Coś Więcej niż) Kurs Oazowy Dla Animatorów

Autorką tekstu jest Justyna Smołka 

  Garść informacji o Ruchu Światło-Życie, jego charyzmacie i założycielu, szczypta tajemnic o posłudze animatorskiej, odrobina pedagogicznych sztuczek, a do tego… mnóstwo czasu na budowanie relacji z Bogiem i drugim człowiekiem – oto i przepis na Kurs Oazowy Dla Animatorów.

    Ogromna dawka przydatnych informacji, ale przede wszystkim… rekolekcje, wielka motywacja, siła do głoszenia Pana Boga w codzienności i odnowienie relacji z Nim. -  mówi Ania, jedna z uczestniczek rekolekcji KODA, trwających w Wiśle Jaworniku w dniach 5 – 17 września.

    Bez wątpienia nazwa KODA kojarzy się przede wszystkim ze szkoleniem, jednak jest to doświadczenie poznania samego siebie, zaspokojenia głodu duchowego,„doskonała okazja do syntezy własnej formacji, piękny czas zatrzymania, wyciszenia, zasłuchania się w Boga” (Waldek). Wielu animatorów podkreśla znaczenie wspólnoty, wzajemnego ubogacania się, dostrzegania na nowo wartości Słowa Bożego i Jego cichej obecności podczas adoracji i ciszy – tak po prostu.

    Dzięki tym jedenastu dniom spędzonym razem mogliśmy przeżywać ponowne rozkochanie w Ruchu, wzbudzać w sobie pragnienie przekraczania własnych ograniczeń i lęków, by odbić od brzegu i z Chrystusem wypłynąć na głębię. Posłani do naszych oaz parafialnych chcemy służyć coraz lepiej, „posiadać siebie w dawaniu siebie” i działać w zaufaniu Jezusowi.

 

    
Film o ks. Blachnickim w najnowszym numerze "Biule...
Studencie! Witamy w Katowicach!

Domy i Ośrodki