Katolicy w Cieszynie!

Screen Shot 08-07-15 at 06.22 PMZa nami Ustroń i Kraków, do których powracamy dziś i za tydzień. 6 sierpnia byliśmy gośćmi wspólnoty przeżywającej swój III stop. ONŻ w Cieszynie. Już po raz kolejny poprzedzamy nasze warsztaty własnym wyjściem na ulicę. Dzielimy się ostatnimi świadectwami:

Marta: Pan Bóg i tym razem obdarzył mnie niesamowita radością. Już od rana cieszyła mnie myśl o wspólnym głoszeniu i dzieleniu się doświadczeniem ewangelizacji z Oazowiczami. Zaskoczył mnie po raz kolejny niezwykłą otwartością ludzi. Szczególnie jednak tym jak Jego miłość się wylewa na innych, promieniuje. Podczas modlitwy ze spotkaną parą, która zaprosiła Jezusa do swojego życia, podszedł człowiek i zapytał czy może do nas dołączyć. Nie zrobiliśmy nic. Nie zaczepiliśmy go, nie zapraszaliśmy do rozmowy, nie zwróciliśmy nawet na niego uwagi. Wystarczyła modlitwa! Chwała Panu!

Dominik: To był bardzo niezwykły czas. Przed warsztatami, jakie mieliśmy dla wspólnoty III stopnia, nagle zapragnęliśmy wyjść na ulicę. Modliliśmy się: Panie Jezu, choć dla jednej osoby warto wyjść, poślij nas, mimo iż mamy 20 parę minut. Zostaliśmy wysłuchani. Wśród kilku napotkanych osób, spotkaliśmy chłopaka i dziewczynę, jak się okazało świeżo nawróconą. Sami powiedzieli nam, że to nie przypadek, że się spotkamy, tak jakbyśmy siebie szukali czy mieli znaleźć. Bóg sprawił, że mogliśmy pokierować tymi osobami i otrzymały one konkretne odpowiedzi na dylematy, które się zrodziły w ich sercach. My zaś dzięki nim otrzymaliśmy od Pana Jezusa silne potwierdzenie tego, że mamy wychodzić do ludzi, i że jest to Bogu bardzo miłe. To było mocne doświadczenie. Co zaś ciekawe zaprosiliśmy tych dwoje na naszą konferencję i także oni, a przecież nikt z nas tego nie planował, powiedzieli świadectwo uczestnikom rekolekcji. U Boga wszystko jest możliwe. Chwała Panu!

Konrad: Bóg działa i można to zauważyć. W Cieszynie doświadczyliśmy tego bardzo mocno, najpierw w trakcie ewangelizacji, gdzie poznaliśmy dwoje osób – chłopaka i dziewczynę, która się nie dawno nawróciła. Widać było w nich wielką i niesamowitą radość. Od razu jak ich zobaczyłem to wiedziałem, że jest to radość płynąca z poznania Boga. W trakcie spotkania z uczestnikami i konferencji również wypełnieni byliśmy ta Bożą radością.

Dziś jesteśmy w Ustroniu, prosimy o modlitwę,
Diakonia Ewangelizacji
www.dde.katowice.pl

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.