Już jutro Betlejem w Spodku!

betlejem-katowice.png

W czwartek, 3. stycznia 2019 roku o godzinie 19:00 katowicki Spodek przeniesie się w czasie i przestrzeni. Na kilkadziesiąt minut wszyscy obecni w środku będą mogli doświadczyć jak muzyka sprawia, że będąc ciałem w jednym miejscu, można duszą zwiedzać świat i historię. A konkretnie historię zbawienia.

A to wszystko za sprawą artystów, którzy odwiedzając różne miasta w Polsce, właśnie jutro o godzinie 19:00 zawitają do Spodka, by w ramach trasy koncertowej “Betlejem w Polsce” zaprosić nas w tę niezwykłą muzyczną podróż.

Stało się już tradycją, że w ramach tego koncertu możemy usłyszeć utwory bożonarodzeniowe nie tylko z naszego kraju, ale również z wielu innych krajów świata, m.in.: Armenii, z krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian. W tym roku wśród solistów znajdują się m.in.: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Na zespół muzyków składać się będą natomiast Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Oprócz tego będzie można usłyszeć unikatowe brzmienia w wykonaniu wyjątkowych artystów z Polski oraz ze świata, a wśród nich: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy. Nad całością czuwa Jan Smoczyński.

Dochód z koncertu jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: Betlejem w Spodku – betlejemwpolsce.pl

Bilety są wciąż dostępne na stronie Betlejem w Spodku – bilety24.pl
Będą także dostępne w kasie biletowej Spodka na 2 godziny przed koncertem.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Betlejem w Spodku – Facebook

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.