#jaksmakujeruch – List nt. Mszy w 33. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego

IMG_6764.jpg

Gdyby to był czyjś list, wszystko wskazywałoby na jakiś szablon, a skoro list ten jest nasz, wszystko wskazuje na wymykanie się schematom i szablonom. Bo jak mówi się o naszym Założycielu “Blachnicki ma zasadę ino gaz”, ino “wybieganie naprzód”.

27 lutego 2020 r.

Wszyscy Czytający!

Chcieliśmy podzielić się z wami tym #jaksmakujeruch dziś. Ktoś mógłby pomyśleć, że zniechęci nas pogoda, ale nic z tych rzeczy! Jako członkowie Ruchu Światło-Życie zgromadziliśmy się w kolejną – 33. – rocznicę śmierci księdza Franciszka Blachnickiego, aby wspólnie modlić się o jego beatyfikację. Miejscem naszego spotkania była katowicka katedra. Uczestnikami natomiast byli wszyscy, których serca wołają o więcej.

 

Mogliśmy się poczuć rozpieszczeni splendorem dzisiejszych czytań, które (jaki powiew!) idealnie wpisywały się w przeżywaną rocznicę, w życie tego śląskiego Kapłana. W homilii bp. Grzegorz Olszowski nawiązał do liturgii słowa. Mówił o tym, że mamy wybór, który jest prosty: szczęście lub nieszczęście, życie lub śmierć. Zachęcał, aby na wzór Kandydata na ołtarze, zapierać się samego siebie i spoglądać jedynie na krzyż Chrystusa.

 

Opowiedział nam o zapiskach z pamiętników Ojca Franciszka. O krzyżu, który dla Ojca Profesora był łaską niezwykłą, prawem życiodajnej śmierci. Znalezienie krzyża równa się z największą łaską [kap, kap]. Obyśmy wszyscy chcieli się w niej zanurzyć, nie po kolana, nie po szyję, a cali, po czubek głowy!

 

“Trudno, żeby naszej, tutaj też modlitwy, tego naszego świętego zgromadzenia nie zauważył Sługa Boży Franciszek Blachnicki.” – podsumował spotkanie abp. Wiktor Skworc. Amen!

 

Tego wieczoru katedra została wypełniona sercami pełnymi ciekawości, pełnymi głodu tego, co więcej i co jest bardziej. Ludzie ciekawi tego #jaksmakujeruch, jak smakuje pełnia pasji i ognia, którymi płonął i zarażał Ojciec Franciszek. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał przygotowane przez DKS “ciastko z blaszki” opatrzone zapiskiem Ojca Profesora.

 

Nasze serca nie ustają w modlitwie o beatyfikację Sługi Bożego. Nasze serca nie ustają w pragnieniu i ciekawości. “Bo Duch nie może rozbudzać pragnienia, którego by nie chciał zaspokoić.” [testament ks. Franciszka Blachnickiego].

 

Oaza Kościoła Katowickiego
do Oaz Kościołów Świata

zdjęcia: Tomasz Szołtysek

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.