Jak zostać grafikiem? – czyli pierwszy warsztat #DobrySkill

Nikt nie urodził się geniuszem.
Za każdym naszym talentem stoją godziny, dni, miesiące a nawet lata ćwiczeń. Wiedzą o tym również ci, którzy postanowili skorzystać z propozycji Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego i przyjść na pierwsze warsztaty z cyklu #DobrySkill. Tutaj, wyjątkowo, można było zrobić milowy krok w kwestiach artystycznych w mniej niż dwie godziny.

4 grudnia wieczorem w Katowicach na Gawronów spotkali się ludzie kreatywni. Ich motywacje były różne, ale chyba najistotniejszą było pragnienie, by grafiki, którymi promują swoją działalność w mediach społecznościowych, były lepsze niż do tej pory. Uczestników przywitał moderator diecezjalny ks. Waldemar Maciejewski, który też poprowadził modlitwę na rozpoczęcie i pobłogosławił zebranych.

Ala Cyganik, która podjęła się prowadzenia pierwszego warsztatu, postanowiła na dzień dobry “rozruszać towarzystwo” i zrobiła ćwiczenie: “wymyślcie 30 zastosowań krzesła poza siedzeniem”. Rezultaty przerosły nawet prowadzącą, a uwierzcie mi, nie jest łatwo to osiągnąć.

Sam warsztat składał się z omówienia i ćwiczenia praktycznego dwóch bezpłatnych narzędzi do tworzenia grafik: Canva i Easil. Dodatkowo uczestnicy usłyszeli parę słów o legalności różnych źródeł zdjęć i obrazów, rodzajach licencji i legalnych źródłach darmowych grafik. Było też nieco o fontach (nie mylić z czcionkami – czcionki są tylko w druku), a na sam koniec Alicja opowiedziała o świetnej aplikacji mobilnej do bardzo szybkiego tworzenia grafik z poziomu smartfona.

Każdy uczestnik otrzymał papierowe materiały, dzięki którym może jeszcze bardziej rozwinąć się w temacie warsztatu już po powrocie do domu.

Kolejny warsztat z cyklu #DobrySkill już niedługo. Śledźcie nas na bieżąco, by nie przegapić informacji o terminie!

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.