Kolejna ewangelizacja uliczna w Katowicach

11kwietni_20160420-192710_1.jpg

11kwietnia

11 kwietnia 2016 roku odbyła się kolejna ewangelizacja uliczna w Katowicach przeprowadzona przez Diakonię Ewangelizacji. Jezus znowu mocno działał. Kolejne osoby przyjęły Go bowiem jako swego Pana. Można o tym przeczytać w krótkim świadectwie Dominika:


Dominik: Dwie dłuższe rozmowy. Pierwsza: spotykamy dziewczynę i chłopaka, zatrzymują się, z jednej strony jakby nie mieli czasu, z drugiej coś każe im zostać. Wygłoszony kerygmat wzruszył dziewczyną. Widać, że muszą już iść, nie ma czasu na świadectwo. Godzą się jeszcze na modlitwę i to ona przynosi szczególnie tej dziewczynie jakieś otwarcie. Rozmowa druga: dwóch chłopaków, którym wszystko wydaje się obojętne i względne. Mimo to rozmawiamy i czujemy, że szczególnie jeden z rozmówców ma jakieś podstawy wiary. Godzą się obaj się na przyjęcie Pana, zaś w czasie modlitwy wstawienniczej dostają bardzo konkretne słowa.

Niestety, tym razem wielu ludzi się spieszyło, o czym wspomina Krzysztof. Jednak każda, choć najkrótsza wymiana zdań może być na chwałę Pana:

Krzysiu: I znowu było mi dane wczoraj wyjść na ulice Katowic, by świadczyć o Jezusie. Niestety idąc z koleżanką trafialiśmy na ludzi, którzy się spieszyli. Bardzo mnie martwi to, że ludzie gnają gdzieś i nie pomyślą za czym tak gonią. To Jezus troszczy się o szkołę, pracę… I o inne rzeczy tego świata, które są nam niezbędne do życia. Wreszcie udało nam sie porozmawiać z pewną panią. Rozmowa była miła i konkretna, zakończona modlitwą przyjęcia Jezusa. Chodząc z koleżanką i próbując nawiązać rozmowę z mieszkańcami Katowic zastanawialiśmy sie jakich używają argumentów, by nie przystanąć i nie porozmawiać z nami. Najczęściej były to: Przepraszam śpieszę sie na pociąg lub przepraszam śpieszę sie na autobus. Za te chwile na ulicach Katowic chwała Panu!

Michalina dzieli się tym, że mimo tłumów na ulicy, udało się “zatrzymać” w biegu dla Pana choć jedną “owieczkę”:

Michalina: Tego dnia na ulicy było bardzo dużo osób. Nam udało się porozmawiać z jedną. To pokazuje mi, ze najtrudniej jest ludziom zatrzymać się, otworzyć na kontakt z Bogiem. On jednak wciąż czeka z miłością. Myślę, że ta rozmowa pozwoliła nam wszystkim (ewangelizatorom i Pani) uświadomić sobie na nowo prawdy, w jakie wierzymy. Chwała Panu.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie ewangelizacji. Informacje o najbliższych spotkaniach Diakonii Ewangelizacji, nie tylko formacyjnych, ale i właśnie “ulicznych”, możecie śledzić na bieżąco na naszym fanpage’u

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.