Ewangelizacja na całego

nielsko.jpg

Ewangelizacja trwa na całego. Tyle się dzieje, że nie jesteśmy w stanie opisywać tego na bieżąco. Po prostu działamy, ewangelizujemy na ulicy, prowadzimy Warsztaty, przygotowujemy ORAE. Jednak o kilku wydarzeniach słów kilka…   

 

Wszystkie bieżące sprawy możecie śledzić na naszym fanpage’u na Facebooku: tutaj Tam też na biężaco dzielimy się świadectwami z naszych ewangelizacji ulicznych i wszelkich innych akcji ewangelizacyjnych. 

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji ma odbyć się w Częstochowie w dniach 28 kwietnia do 2 maja 2017 roku.

Początek zapisów był początkiem kładzenia fundamentów rekolekcji… Podobnie jak przy budowie domu, trzeba najpierw położyć fundamenty i potem budować ściany, które utrzymają cały budynek razem. Teraz fundamentów jest już 10/10 i można je zobaczyć na profilu Wydarzenia na Facebooku: Wstań z kanapy, głoś Jezusa!

Wiemy, że warto ruszyć się z kanapy i zbudować w sobie prawdziwego ucznia Chrystusa i gorliwego ewangelizatora! Od fundamentów aż po dach. Będziemy zgłębiać to wszystko wnet na rekolekcjach ORAE w Częstochowie, w Domu Ruchu Światło-Życie, które poprowadzimy, a raczej damy je prowadzić Duchowi Świętemu, oddając się Jemu jako Narzędzia.

W Bielsku prowadziliśmy Warsztaty Ewangelizacji Ulicznej dla tamtejszej diecezjalnej DE. Bardzo się zapalili do głoszenia i modlitwy, że zamiast 2-3, jak sie wcześniej deklarowali, wyszła cala wspólnota! 

W Bielsku była m.in. Dominika, która dzieli się świadectwem: Ewangelizacja uliczna nigdy nie była moją ulubioną formą ewangelizacji. Pojechałam do Bielska trochę też dla siebie, żeby się w końcu do niej przekonać, przełamać samą siebie. Po cichu liczyłam na to, że kiedy po warsztatach pójdziemy na ulicę dołączę do bardziej doświadczonej osoby, która będzie prowadziła rozmowę podczas gdy ja będę się modlić. Oczywiście Pan Bóg miał zupełnie inne plany. Tak się złożyło, że byłam w trójce z dwoma chłopakami z bielskiej diakonii, którzy mieli bardzo krótki “staż” w diakonii i bali się ewangelizacji ulicznej. Kiedy więc poszliśmy na ulicę ciężar rozmowy spoczął głównie na mnie. Modlitwa sprawiła jednak, że nie odczuwałam żadnego strachu. Pan Jezus powiedział: “nie martwcie się przedtem, co macie mówić; ale mówcie to, co wam w owej chwili będzie dane. Bo nie wy będziecie mówić, ale Duch Święty.” I dokładnie to działo się podczas tych rozmów. Duch Święty podpowiadał co dokładnie mówić, jakie świadectwo, jaki fragment z Pisma. Przeprowadziliśmy trzy udane rozmowy, wszyscy przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawiciela i chętnie z nami rozmawiali. Widziałam też jak z każdą kolejną rozmową Szymon z bielskiej diakonii coraz bardziej się zapala do ewangelizacji. Sam zaczynał rozmowy i sprawiało mu to ogromną radość. Mnie samą Bóg przekonał do ewangelizacji ulicznej więc teraz będę o wiele chętniej na nią wychodzić. Chwała Panu!

Dziś, 22 kwietnia 2017 roku, przygotowywaliśmy do ulicznej ewangelizacji Rejon Katowice Piotrowice i z nimi wyszliśmy. Tam jest potencjał, tam rejonowy wychodzi na ulice. Tam są ludzie do głoszenia. Jest na kim budować. Chwała Panu.

Odpowiedzialny za naszą DE, Dominik, dzieli się: Data dzisiejszej ewangelizacji z jednej strony nie była przypadkowa – Oktawa Wielkanocna dobiega końca, przeżywamy Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia. Kto jednak przypuszczał, że dzisiejsza Ewangelia, jak i czytanie wyraźnie zachęcają do głoszenia oraz dania świadectwa. Przed naszym wyjściem lało, było zimno, lecz w samym jego momencie nagle wyszło słońce i pogoda sprzyjała nam do końca. Zapamiętam szczególnie rozmowę z bezdomnym, który mimo trudnych przeżyć okazywał wiele radości i wręcz czekał na doświadczenie miłości Pana Boga. Autentycznie ucieszyła go wiadomość, że katolicy również wychodzą na ulicę. Poruszające były też rozmowy z kobietami, właściwie wydające się niemożliwymi do przeprowadzenia. Jedna z nich była obładowana zakupami, druga miała małe dziecko, czekające z kimś jeszcze w samochodzie. Dwie osoby świadomie powierzyły swe życie Jezusowi. Chwała Panu!

Od niedawna na ulice wychodzi także ks. Waldemar z Domu Formacyjnego Ruchu Światło-Życie wraz ze swymi podopiecznymi. Cieszy nas to bardzo, że coraz więcej oazowiczów wychodzi głosić Dobrą Nowinę. Chwała Panu.

Raz jeszcze zapraszamy do czytania świadectw i wszystkich relacji ze wszystkich bieżących wydarzeń na naszym facebookowym profilu.

Warsztaty w Bielsku

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.