e-Szkoła Animatora

128402164_1076465856132249_477297459463271725_n.png

Tym razem było inaczej niż zwykle. Tym razem dom w Jaworniku nie napełnił się wesołym gwarem gromadzących się animatorów. Nie było wspólnej kawy. Nie było spotkań „na żywo”. Może to wszystko sprawi, że ten zjazd będzie zapamiętany jako wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju?

 

Mimo tego wszystkiego, co się nie wydarzyło, siódmy zjazd Szkoły Animatora odbył się w sobotę, 28 listopada – jak większość spotkań oazowych w ostatnim czasie – online. I był równie bogaty w treści!

 

Była wspólna modlitwa!

Podczas zjazdu animatorzy modlili się Liturgią Godzin. Była też możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Była konferencja!

Konferencja rozpoczęła się tuż po jutrzni. Okazuje się, że nawet online można odkrywać piękno liturgii, która jest treścią siódmego Kroku ku Dojrzałości Chrześcijańskiej, a co za tym idzie – siódmego zjazdu Szkoły Animatora.

Były spotkania w grupach!

Skoro tematem zjazdu była liturgia, to i spotkania w grupach liturgii dotyczyły. A metodą spotkania był… krąg liturgiczny. Animatorzy rozważali Liturgię Słowa Pierwszej Niedzieli Adwentu, a także przygotowali posługi – modlitwę wiernych, komentarz i tropy.

Były warsztaty!

Nie ulega wątpliwości, że animator powinien potrafić planować nie tylko swój czas, ale także zaplanować czas i tematykę spotkań swojej wspólnoty. Wymaga to od niego nie tylko umiejętności organizatorskich, ale i niejednokrotnie kreatywności. Co należy wziąć pod uwagę planując roczną formację wspólnoty? Na to pytanie i wiele innych odpowiadali sobie animatorzy podczas warsztatów.

 

Mimo odległości, udało się spotkać, wspólnie trwać na modlitwie, formować się i pobyć razem – tak po prostu.

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.