[Dekalog Oazowicza #7] Domowy Kościół

Wywiady z cyklu Wielkie Charyzmaty Ruchu Światło-Życie powracają na tapet! Charyzmat Domowego Kościoła – a na co to komu do szczęścia potrzebne? – odpowiadają Dominika i Szymon Ciuberek.

Co według Was jest żywym środowiskiem wiary i żywą komórką Kościoła w Domowym Kościele [dalej: DK]?

Szymon: Doświadczyliśmy tego bardzo w tych czasach pandemicznych, kiedy spotykaliśmy się jako wspólnota – rodzina, łącząc się przez internet, będąc na mszy, przeżywając w taki sposób całe Triduum. Tworzyliśmy taką małą wspólnotę, odseparowani, ale zebrani właśnie przy Chrystusie, jako taka cząstka Kościoła, taka mała wspólnota, która gdzieś się łączy z tą większą wspólnotą.

Dominika: Tak jak Szymon powiedział, na tym to polega. Sama kwestia Domowego Kościoła, że my sami jesteśmy tu takim Domowym Kościołem, ale spotykamy się też później w większych wspólnotach np. na kręgu. Wynosimy wtedy nasz mały Kościół, żeby podzielić się nim z innymi. I ta taka nasza codzienność jako pokazywanie wiary, czy dzieciom przez proste rzeczy, niekoniecznie przez czytanie Pisma Świętego, które przeczytamy i pomodlimy się fragmentem. Szczególnie przez pokazywanie moralności chrześcijańskiej. Przykładem tego jest to, że my się kochamy, jesteśmy życzliwi dla siebie i dla dzieci. Także w takiej rzeczywistości prostej, gdy ktoś patrząc na nas, niekoniecznie wiedząc, że jesteśmy z DK i jesteśmy ludźmi wierzącymi, mógł się zainspirować naszą postawą i tym jak my żyjemy. W czasach epidemii szczególnie to się odczuło, że jesteśmy rodziną i jako rodzina także możemy tworzyć Kościół.

Jaki i czym powinien być Domowy Kościół?

Dominika: W moim domu wiara była rzeczą poniekąd tradycyjną. Nam wiarę przekazywała głównie mama, była ona kobietą bardzo religijną i ja patrząc na nią, widziałam, że siłę, którą czerpie do wychowania nas, czerpie ze swojej relacji z Panem Bogiem. Widziałam w niej tą wiarę i ufność do Pana Boga, o każdy dzień, że On się zatroszczy. To także jest sednem DK, tego jak my w nim funkcjonujemy – zaufanie, które dodaje nam siły w codzienności i naszej wierze. Chodzi o to, aby oprócz tradycji, np. przy Bożym Narodzeniu i całej tej otoczki, to my chcemy wejść w to głębiej i wierzymy, że to dzieje się teraz, w tym momencie. Staramy się to w rodzinie bardzo mocno ukazywać. Tłumaczymy dzieciom bardzo prostymi, małymi rzeczami: jest Boże Narodzenie i nie chodzi o choinkę, o wigilie, że musi być 12 potraw, ale o to że rodzi się w tym momencie Pan Jezus. I staramy się dziewczynki wychowywać w taki sposób, by pokazywać im prawdę. DK też powinien być wsparciem dla naszych dzieci. Chcemy je tak kształtować, aby czuły się swobodnie i nie bały się przyjść do nas porozmawiać szczerze, żeby czuły się bezpiecznie w tym naszym DK, aby oprócz wiary też czuły tę miłość, którą my możemy im dać. Staramy się by wiedziały, że tę siłę i to wszystko czerpiemy od Pana Boga. Pokazujemy swoim życiem, jak my jako ludzie opierając się na wierze w Pana Boga, funkcjonujemy w naszym życiu, w dylematach, że np. pierwsze co to staramy się wszystko przemodlić i prosić Boga o pomoc, wskazówkę, że jeśli są jakieś trudności to wierzymy, że tak miało być.

Szymon: Powinien być taką wspólnotą wspierania się rodzin. Ja zawsze dużo czerpałem ze wspólnot, w których byłem. Także z tego, że spotykałem ludzi z podobnymi problemami co ja i czerpałem z ich rozwiązań. DK jest wspólnotą ludzi, którzy mają podobne problemy, trudności w wierze i możemy czerpać wzajemnie od siebie, szukać wsparcia. We wspólnocie odkrywamy, że nie jesteśmy sami z problemami, które możemy mieć w życiu wiary.

Dominika: Bo czasami, z perspektywy kobiety, jak przychodzimy na spotkanie kręgu, to mówimy co u naszych dzieci, jakie są postępy. Mi to dużo daje, że dzieląc się na spotkaniu: “nie mam czasu i siły żeby się modlić Namiotem Spotkania, bo po prostu mi dzieci nie dają możliwości, a wieczorem padam na twarz, no i nie jestem wstanie się modlić, i jest to dla mnie dużym wyrzutem”. Po czym mówi mi koleżanka z dwójką małych dzieci: “mam to samo! Ale po prostu traktuje zajmowanie się dziećmi jako modlitwę. Powtarzam sobie fragmenty czy akty strzeliste w głowie.” – mówię sobie w tym momencie: “wow, nie jestem w tym sama!”

Jakie są zagrożenia braku DK w rodzinie, w świecie?

Szymon: DK, nawet taki sformalizowany, to rodzina. Każda rodzina wierząca jest taką podstawową jednostką wiary. Jak takiej jednostki brakuje, to szukamy tych wspólnot, ale nie wszyscy zawsze trafiają do poznania Boga i spotkania z Nim. Taka wiara, którą się przekazuje w rodzinie, jest pierwszym kontaktem, miejscem gdzie możemy poznać Pana Boga i może nas ono nakierować na kierunek spotkania Go.

Dominika: Gdyby nie było DK, jako też wspólnoty DK, brakowałoby mi spotkań z ludźmi, którzy żyją tak jak my. Są znajomi z kręgów oazowych i są także znajomi z zewnątrz. Ci pierwsi, którzy żyją jak my, są wierzący, należą właśnie do DK, możemy od nich czerpać dużo inspiracji, jak pogłębiać naszą wiarę rodzinną. I może jesteśmy też bardziej szczerzy w rozmowie z nimi, nie musimy się nie tyle wstydzić, co po prostu łatwiej jest porozmawiać otwarcie, bo wiemy, że będą nas bardzo dobrze rozumieć. Myślę, że to też jest nam bardzo potrzebne, że możemy się dzielić z innymi jak my żyjemy w DK i jak oni w nim żyją. Możemy tworzyć wspólnotę rodzinną, a także tę większą. Wydaje mi się, że czegoś takiego może brakować jeśli kogoś w DK nie ma, jest wtedy taka pustka. Odnoszę wrażenie, że jeżeli mam relacje z ludźmi, z którymi łączy mnie Pan Bóg, to te relacje są dużo trwalsze niż takie, które zawieram z takimi znajomymi, gdzie Pana Boga między nami nie ma. Myślę, że to też jest takie dodatkowe spoiwo tak samo jak w domu tak i pomiędzy rodzinami.

Skąd pragnienie życia tym charyzmatem? Rozumiem, że u was to była naturalna droga – od młodzieżówki, przez dorosłych, aż po Domowy Kościół – jednak w którymś momencie decyzja musiała zapaść. Skąd to się wzięło?

Dominika: Z potrzeby bycia we wspólnocie! Bo całe życie wychowywaliśmy się we wspólnocie i naszym naturalnym pragnieniem było taką mieć. Taką, do której moglibyśmy przynależeć i osobno, i jako cała rodzina.

Szymon: Mieliśmy potrzebę być razem z dziećmi we wspólnocie. Że dzieci też będą mieć kontakt z wspólnotą. Przez to staramy się uczyć przekazywania wiary, że to jest ważne, i że staramy się wzrastać. Dlaczego akurat DK? Bo będąc w Ruchu ocieraliśmy się o niego.

Dominika: Jeździłam się opiekować dziećmi na rekolekcje DK i tam się nim zachwyciłam, widząc ich od środka. I zawsze myślałam, że ja też chciałabym być taką rodziną. Rodziną, dla której to wszystko jest takie naturalne, dzieci widzące, że inni tak żyją i też się modlą, i nie myślą sobie, że są jakimiś alienami, tylko właśnie – jest to dla nich naturalne.

Czy DK jest polem minowym? Przecież jest dużo przestrzeni, na których można się wyłożyć i spartaczyć.

Szymon: Ale możemy też dużo zyskać!

Dominika: Jesteśmy ludźmi i też popełniamy błędy. I tak jak Szymon powiedział – możemy wiele zyskać. Uważam, że wszędzie jest ryzykownie, ale jeśli trzymamy się Pana Boga to idziemy z Nim przez życie. Możemy każde pole minowe pokonywać razem z Nim i jest ono wtedy dużo mniejsze. Mamy wsparcie z Jego strony. Jako rodzina mamy siebie. Na przykład takie rzeczy jak kłótnia małżeńska, nie mogłabym się długo gniewać, pójść spać niepogodzona z Szymonem i mieć wizje tego, że Pan Bóg na to patrzy. Przez to, że jestem osobą wierzącą i wybrałam charyzmat DK to znaczy, że mam wsparcie od Niego, pewność że On pomoże mi się z tym uporać, na przykład: “Panie Boże zabierz moją pychę, daj mi cierpliwość”.

Jak wam się żyło DK w czasie pandemii?

Szymon: Przede wszystkim nie było kręgu. Ja to odczułem tak, że brakowało mi wspólnoty, dzielenia się w niej swoimi przeżyciami – tak na żywo przede wszystkim. Wspólnota ma wartość, to ona napędza nas do działania.

Dominika: Podpisuję się pod tym.

Szymon: U nas ten czas zbiegł się z tym, że urodziła się Faustyna. Na początkowym etapie i tak nie moglibyśmy chodzić razem do kościoła. Musielibyśmy się wymieniać, a tu się okazało, że mogliśmy być razem, bo Eucharystia była w domu.

Dominika: Zawsze staraliśmy się, by ta msza była taka uroczysta, ładna. Piękne ubranie, dziewczynki w sukienkach – żeby wiedziały, że jest niedziela i są na mszy. W tym momencie starsza córka nie mogła się bawić zabawkami, tylko brała udział z nami w Eucharystii.

 


Dominika i Szymon Ciuberek

Animatorzy Ruchu Światło-Życie. Na codzień Szymon – inżynier elektronik, Dominika – architekt wnętrz. Od trzech lat szczęśliwi małżonkowie. Rodzice Zuzi i Faustyny. Raczkujący w Domowym Kościele u początku drogi.


CHARYZMAT DOMOWEGO KOŚCIOŁA, CZYLI ODNOWY RODZINNEGO KATECHUMENATU I RODZINY JAKO EKLEZJOLI

Praktyka chrztu niemowląt tylko wtedy zabezpieczy trwanie i przedłużanie się Kościoła w nowych, narastających pokoleniach, jeżeli rodzina będzie żywym środowiskiem wiary i żywą komórką Kościoła – domowym Kościołem i eklezjolą, a przez to domowym katechumenatem. Inaczej dojdzie do tego, co już istnieje w wielu krajach: sformalizowana, magicznie i zabobonnie pojmowana i czysto zwyczajowo zachowywana praktyka chrztu (i innych sakramentów) w połączeniu z całkowicie pogańskim i materialistycznym stylem życia. W tej sytuacji oazy rodzin i wywodzący się z nich ruch wspólnoty rodzinnej Domowy Kościół, stanowią także cenny charyzmat-dar, jakim Ruch może służyć Kościołowi.

Za: Ks. Franciszek Blachnicki, „List z Boliwii”, Wydawnictwo Światło-Życie, Kraków 2017, s. 9.

ddkskatowice@gmail.com

Luty 2023

23 lutego – 24 lutego

28. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia”

24 lutego – 26 lutego

48. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie

27 lutego

Cały dzień
Krajowe Kolegium Moderatorów

ddkskatowice@gmail.com

Styczeń 2023

N P W Ś C P S
niedziela 01-01
poniedziałek 01-02
wtorek 01-03
środa 01-04
czwartek 01-05
piątek 01-06
sobota 01-07
niedziela 01-08
 • Cały dzień Adoracja rodzin DK w Panewnikach
 • Niedziela Chrztu Pańskiego – Patronalne święto moderatorów Ruchu
poniedziałek 01-09
wtorek 01-10
środa 01-11
czwartek 01-12
piątek 01-13
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
 • Spotkanie Odpowiedzialnych Domowego Kościoła
sobota 01-14
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
 • Spotkanie Odpowiedzialnych Domowego Kościoła
niedziela 01-15
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
 • Spotkanie Odpowiedzialnych Domowego Kościoła
poniedziałek 01-16
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
wtorek 01-17
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
środa 01-18
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - I turnus
czwartek 01-19
piątek 01-20
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
sobota 01-21
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
niedziela 01-22
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
poniedziałek 01-23
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
wtorek 01-24
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
środa 01-25
 • Cały dzień Oaza Ewangelizacji (OE) - II turnus
czwartek 01-26
piątek 01-27
sobota 01-28
niedziela 01-29
poniedziałek 01-30
wtorek 01-31

Brak dodatkowych wydarzeń w tym miesiącu.

Luty 2023

N P W Ś C P S
środa 02-01
czwartek 02-02
piątek 02-03
sobota 02-04
niedziela 02-05
poniedziałek 02-06
wtorek 02-07
środa 02-08
czwartek 02-09
piątek 02-10
sobota 02-11
niedziela 02-12
poniedziałek 02-13
wtorek 02-14
środa 02-15
czwartek 02-16
piątek 02-17
sobota 02-18
niedziela 02-19
poniedziałek 02-20
wtorek 02-21
środa 02-22
czwartek 02-23
 • Cały dzień 28. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia”
piątek 02-24
 • Cały dzień 28. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia”
 • 48. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie
sobota 02-25
 • Cały dzień 48. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie
niedziela 02-26
 • Cały dzień 48. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie
poniedziałek 02-27
 • Cały dzień Krajowe Kolegium Moderatorów
wtorek 02-28

Marzec 2023

N P W Ś C P S
środa 03-01
czwartek 03-02
piątek 03-03
sobota 03-04
 • Cały dzień Studium Animatora, sesja wiosenna
niedziela 03-05
 • 17:30 – 21:00 III Diecezjalna Diakonia Jedności
poniedziałek 03-06
 • 18:00 – 21:00 III Dzień wspólnoty moderatorów i odpowiedzialnych (DWMiO)
wtorek 03-07
środa 03-08
czwartek 03-09
piątek 03-10
sobota 03-11
 • Cały dzień III Dzień wspólnoty Animatorów w rejonach
niedziela 03-12
 • Cały dzień III Dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonach
poniedziałek 03-13
wtorek 03-14
środa 03-15
czwartek 03-16
piątek 03-17
sobota 03-18
niedziela 03-19
poniedziałek 03-20
wtorek 03-21
środa 03-22
czwartek 03-23
piątek 03-24
sobota 03-25
 • Cały dzień Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD)
niedziela 03-26
poniedziałek 03-27
wtorek 03-28
środa 03-29
czwartek 03-30
piątek 03-31

Kwiecień 2023

N P W Ś C P S
sobota 04-01
niedziela 04-02
poniedziałek 04-03
wtorek 04-04
środa 04-05
czwartek 04-06
 • Cały dzień TRIDUUM PASCHALNE we wspólnotach deuterokatechumenalnych
piątek 04-07
 • Cały dzień TRIDUUM PASCHALNE we wspólnotach deuterokatechumenalnych
sobota 04-08
 • Cały dzień TRIDUUM PASCHALNE we wspólnotach deuterokatechumenalnych
niedziela 04-09
 • Cały dzień TRIDUUM PASCHALNE we wspólnotach deuterokatechumenalnych
poniedziałek 04-10
wtorek 04-11
 • Cały dzień Rekolekcje moderatorów diecezjalnych, zakonnych i Domowego Kościoła
środa 04-12
 • Cały dzień Rekolekcje moderatorów diecezjalnych, zakonnych i Domowego Kościoła
czwartek 04-13
 • Cały dzień Rekolekcje moderatorów diecezjalnych, zakonnych i Domowego Kościoła
piątek 04-14
 • Cały dzień Rekolekcje moderatorów diecezjalnych, zakonnych i Domowego Kościoła
sobota 04-15
niedziela 04-16
poniedziałek 04-17
wtorek 04-18
środa 04-19
czwartek 04-20
piątek 04-21
sobota 04-22
 • Cały dzień Studium Animatora, sesja wiosenna
niedziela 04-23
 • Cały dzień Spotkanie rodzin Domowego Kościoła Emaus
poniedziałek 04-24
wtorek 04-25
środa 04-26
czwartek 04-27
piątek 04-28
 • Cały dzień Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD)
sobota 04-29
 • Cały dzień Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD)
niedziela 04-30
 • Cały dzień Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD)

Maj 2023

N P W Ś C P S
poniedziałek 05-01
 • Cały dzień Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD)
wtorek 05-02
 • Cały dzień Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD)
środa 05-03
czwartek 05-04
piątek 05-05
sobota 05-06
niedziela 05-07
 • 17:30 – 21:00 IV Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)
poniedziałek 05-08
 • 18:00 – 21:00 IV Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)
wtorek 05-09
środa 05-10
czwartek 05-11
piątek 05-12
sobota 05-13
 • Cały dzień IV Dzień Wspólnoty Animatorów w rejonach
niedziela 05-14
 • Cały dzień IV Dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonach
poniedziałek 05-15
wtorek 05-16
środa 05-17
czwartek 05-18
piątek 05-19
sobota 05-20
niedziela 05-21
 • Cały dzień Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK 2023
poniedziałek 05-22
wtorek 05-23
środa 05-24
czwartek 05-25
piątek 05-26
 • Cały dzień Centralna Oaza Matka (COM)
sobota 05-27
 • Cały dzień Centralna Oaza Matka (COM)
 • Wigilia Zesłania Ducha Świętego – Dzień Diakonii
niedziela 05-28
 • Cały dzień Centralna Oaza Matka (COM)
 • Zesłanie Ducha Świętego – Dzień Animatora
poniedziałek 05-29
 • Cały dzień Centralna Oaza Matka (COM)
 • Krajowe Kolegium Moderatorów
 • Święto Matki Kościoła, Patronki Ruchu – Dzień Moderatora
wtorek 05-30
środa 05-31

Czerwiec 2023

N P W Ś C P S
czwartek 06-01
piątek 06-02
sobota 06-03
niedziela 06-04
poniedziałek 06-05
wtorek 06-06
środa 06-07
czwartek 06-08
piątek 06-09
sobota 06-10
niedziela 06-11
poniedziałek 06-12
wtorek 06-13
środa 06-14
czwartek 06-15
piątek 06-16
sobota 06-17
niedziela 06-18
 • Cały dzień Rozesłanie Oaz
poniedziałek 06-19
wtorek 06-20
środa 06-21
czwartek 06-22
piątek 06-23
sobota 06-24
niedziela 06-25
poniedziałek 06-26
wtorek 06-27
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
środa 06-28
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 06-29
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
piątek 06-30
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK

Lipiec 2023

N P W Ś C P S
sobota 07-01
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 07-02
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 07-03
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 07-04
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
środa 07-05
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 07-06
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
piątek 07-07
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
sobota 07-08
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 07-09
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 07-10
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 07-11
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
środa 07-12
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 07-13
 • Cały dzień I Turnus rekolekcji OŻK
piątek 07-14
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
sobota 07-15
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 07-16
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 07-17
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 07-18
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
środa 07-19
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 07-20
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
piątek 07-21
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
sobota 07-22
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 07-23
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 07-24
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 07-25
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
środa 07-26
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 07-27
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
piątek 07-28
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
sobota 07-29
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 07-30
 • Cały dzień II Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 07-31

Sierpień 2023

N P W Ś C P S
wtorek 08-01
środa 08-02
czwartek 08-03
piątek 08-04
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
sobota 08-05
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 08-06
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 08-07
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 08-08
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
środa 08-09
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 08-10
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
piątek 08-11
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
sobota 08-12
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 08-13
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 08-14
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
wtorek 08-15
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
środa 08-16
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
czwartek 08-17
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
piątek 08-18
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
sobota 08-19
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
niedziela 08-20
 • Cały dzień III Turnus rekolekcji OŻK
poniedziałek 08-21
 • Cały dzień PODSUMOWANIE OŻK 2023
wtorek 08-22
 • Cały dzień PODSUMOWANIE OŻK 2023
środa 08-23
 • Cały dzień Krajowe Kolegium Moderatorów
 • PODSUMOWANIE OŻK 2023
czwartek 08-24
piątek 08-25
sobota 08-26
niedziela 08-27
poniedziałek 08-28
wtorek 08-29
środa 08-30
czwartek 08-31
 • Cały dzień Podsumowanie rekolekcji DK

Wrzesień 2023

N P W Ś C P S
piątek 09-01
sobota 09-02
niedziela 09-03
 • 14:00 – 16:00 Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
poniedziałek 09-04
wtorek 09-05
środa 09-06
czwartek 09-07
piątek 09-08
sobota 09-09
niedziela 09-10
poniedziałek 09-11
wtorek 09-12
środa 09-13
czwartek 09-14
piątek 09-15
sobota 09-16
niedziela 09-17
poniedziałek 09-18
wtorek 09-19
środa 09-20
czwartek 09-21
piątek 09-22
sobota 09-23
niedziela 09-24
poniedziałek 09-25
wtorek 09-26
środa 09-27
czwartek 09-28
piątek 09-29
sobota 09-30

Październik 2023

N P W Ś C P S
niedziela 10-01
poniedziałek 10-02
wtorek 10-03
środa 10-04
czwartek 10-05
piątek 10-06
sobota 10-07
niedziela 10-08
poniedziałek 10-09
wtorek 10-10
środa 10-11
czwartek 10-12
piątek 10-13
sobota 10-14
niedziela 10-15
poniedziałek 10-16
wtorek 10-17
środa 10-18
czwartek 10-19
piątek 10-20
sobota 10-21
niedziela 10-22
poniedziałek 10-23
wtorek 10-24
środa 10-25
czwartek 10-26
piątek 10-27
sobota 10-28
niedziela 10-29
poniedziałek 10-30
wtorek 10-31

Brak zdarzeń.

Listopad 2023

N P W Ś C P S
środa 11-01
czwartek 11-02
piątek 11-03
sobota 11-04
niedziela 11-05
poniedziałek 11-06
wtorek 11-07
środa 11-08
czwartek 11-09
piątek 11-10
sobota 11-11
niedziela 11-12
poniedziałek 11-13
wtorek 11-14
środa 11-15
czwartek 11-16
piątek 11-17
sobota 11-18
niedziela 11-19
poniedziałek 11-20
wtorek 11-21
środa 11-22
czwartek 11-23
piątek 11-24
sobota 11-25
niedziela 11-26
poniedziałek 11-27
wtorek 11-28
środa 11-29
czwartek 11-30

Brak zdarzeń.

Grudzień 2023

N P W Ś C P S
piątek 12-01
sobota 12-02
niedziela 12-03
poniedziałek 12-04
wtorek 12-05
środa 12-06
czwartek 12-07
piątek 12-08
sobota 12-09
niedziela 12-10
poniedziałek 12-11
wtorek 12-12
środa 12-13
czwartek 12-14
piątek 12-15
sobota 12-16
niedziela 12-17
poniedziałek 12-18
wtorek 12-19
środa 12-20
czwartek 12-21
piątek 12-22
sobota 12-23
niedziela 12-24
poniedziałek 12-25
wtorek 12-26
środa 12-27
czwartek 12-28
piątek 12-29
sobota 12-30
niedziela 12-31

Brak zdarzeń.

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.