Czym jest BYCIE DLA? – Studium Animatora w Chorzowie (10.09.2018)

DSC_0006.jpg

Spisał: Dawid Urbański
Zdjęcia: Justyna Jarmuż, Tatiana Kwiatkowska

10 listopada w Chorzowie zebrali się Ci, którzy chcą służyć. Studium Animatora – czas skupienia się nad tym, czym jest BYCIE DLA.
Od samego rana – bo chwilę po godzinie ósmej – unosiła się modlitwa wszystkich zebranych. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy konferencji moderatora diecezjalnego księdza Waldemara Maciejewskiego, który mówił o tym co robić by ludzie młodzi chcieli być we Wspólnocie. Jak „poruszać młode serca”. Po wysłuchaniu konferencji i chwilowej przerwie by wrzucić nieco do żołądków udaliśmy się do kościoła św. Jadwigi Śląskiej na Namiot Spotkania i Eucharystię. 
Po duchowym nabraniu sił wybraliśmy się na spotkania w grupach i panele dyskusyjno-wykładowe (które przerywał nie kto inny – a obiad:)). Po intensywnym czasie odmówiliśmy Nieszpory, które zamknęły Studium.
I mógłby ktoś powiedzieć, że to zwykłe spotkanie animatorów – nic bardziej mylnego! To czas niezwykłego spotkania tych, którzy są zapaleni i chcą zapalać. Pozwoliłem sobie zapytać wybranych o to, czym dla nich jest Studium Animatora:

Studium Animatora jest dla mnie czasem kiedy w szarej codzienności mogę spędzić dzień z Chrystusem. W studium odnajduję to, czego nie raz brakuje mi każdego dnia. Bardzo miło jest spędzić czas z osobami wierzącymi, co czują jak ja. Te studium przyniosło mi obfite spojrzenie w głąb siebie. Mogłem dostrzec, czy moja posługa jest odpowiednio wykonywana, czy w służbie nie jestem egoistą 🙂

To Studium Animatora pozwoliło mi na nowo skupić się całkowicie na Bogu i jego działaniu w moim życiu. Konferencja wprowadzająca w studium ukazała mi na nowo jak myślą młodzi ludzie – w szczególności myślę tu o moich uczestnikach. Mogę i chcę służyć im bardziej.

Za dar Studium Animatora, za możliwość spotkania, odkrywania, dzielenia. Za możliwość służenia, za Ruch Światło-Życie – Chwała Panu!

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.