Czuwanie Domowego Kościoła rozpoczynające nowy rok formacji 2015/2016

25 września w Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej w Katowicach odbyło się czuwanie członków Domowego Kościoła rozpoczynające nowy rok formacyjny 2015/2016. Proboszcz ks. Jan Morcinek zaznajomił przybyłych z historią diecezji i parafii. Po wspólnej modlitwie rodziny wysłuchały słów Marka Nowickiego o początkach Odnowy w Duchu Świętym, a następnie zobaczyły film jego autorstwa „Murzasichle”, który ukazał ogromną moc działania Ducha Świętego i poruszył serca wielu. Przedstawiono w nim wypowiedzi osób, które w 1975 roku doświadczyły „ożywczego podmuchu Ducha Świętego, dającego siłę, ciepło, doznanie radości i szczęścia”. Ten moment był dla nich lekcją, że „Bóg jest i daje się spotkać”. Marek Nowicki opowiadał o powiązaniu Odnowy w Duchu Świętym z Ruchem Światło-Życie. Powiedział, że nie jest ona ruchem, lecz doświadczeniem danym całemu Kościołowi, by był jeszcze lepszym zgromadzeniem, ożywiającym ruchy i wspólnoty. Dlatego też ks. Franciszek Blachnicki, wiedząc, że jest potrzebne przebudzenie, otworzył Ruch Światło-Życie na Odnowę w Duchu Świętym. Na zakończenie swojej wypowiedzi Marek Nowicki życzył wszystkim, by w każdym problemie domowym, rodzinnym brali siłę z Ducha Świętego, który daje moc, mądrość i światło.
W dalszej części czuwania nastąpiło przekazanie posługi pary diecezjalnej oraz ośmiu par rejonowych.
Podczas spotkania zaprezentowali się również przedstawiciele Ruchu Światło-Życie odpowiedzialni za organizację Światowych Dni Młodzieży. Zaznajomili uczestników z przygotowaniami i zakresem działań, do których należą między innymi: film o Ruchu Światło-Życie, koszulki z logo Ruchu i Światowych Dni Młodzieży, głoszenie konferencji, promocja wśród oazowiczów. Poproszono rodziny Domowego Kościoła o przyjmowanie pielgrzymów do swoich domów oraz pomoc w organizacji tych dni w diecezji, a także w swoich parafiach od 20 do 25 lipca. Informacje o bieżących działaniach można śledzić na profilu facebookowym: www.facebook.com/oaza.na.sdm
Zaangażowanie Ruchu Światło-Życie w Światowe Dni Młodzieży wymaga także nakładów finansowych. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć te działania, może złożyć darowiznę na konto:
61 1050 1243 1000 0023 3557 9799
Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej
ul. Różyckiego 8, 40-589 Katowice, z dopiskiem „Oaza na ŚDM”
Kontakt do organizatorów: sdm.oaza@gmail.com
Po wyśpiewaniu Apelu i modlitwie różańcowej był czas na coś dla ciała, czyli wspólną agapę, podczas której przedstawiciele Ruchu Światło-Życie odpowiedzialni za Światowe Dni Młodzieży rozprowadzali pyszne babeczki, zbierając datki na dalsze działania. Po zaspokojeniu pragnień ciała i radosnych rozmowach, uczestnicy mogli zaspokoić potrzeby ducha podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończyła Eucharystia, której przewodniczył moderator diecezjalny ks. Ryszard Nowak. Kazanie wygłosił moderator Domowego Kościoła ks. Jarosław Ogrodniczak. Powiedział między innymi, że chrześcijaństwo to działanie i warto utrudzić się dla Boga, by mieć siły. Życzył także Domowemu Kościołowi działania w mocy Ducha Świętego.
Anna Zagalska

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.