Co w rejonach piszczy – Adwentowe Dni Wspólnoty

48356217_576078636170407_6525771123404046336__20181212-165554_1.jpg

Rejon Katowice-Bogucice

7 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych odbył się rejonowy Dzień Wspólnoty w Katowicach Bogucicach. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Potem miał miejsce tradycyjny już punkt Adwentowego  Dnia Wspólnoty w naszym rejonie tzw. foskowanie, w czasie którego osoby, które były na rekolekcjach pierwszy raz otrzymują  spinki z “foską”. Następnie odbyły się spotkania w grupach. Później była agapa, w czasie której słuchaliśmy konferencji ks. Krzysztofa Matuszewskiego w temacie “Bóg w świecie uczuć”. Zakończyliśmy wspólnie Apelem Jasnogórskim. Animator Paweł z Szopienic mówił, że w czasie Dnia Wspólnoty jest atmosfera trochę inna niż w czasie zwykłych cotygodniowych spotkań, jest on wyjątkowy dla każdej Wspólnoty gdyż wymaga on skupienia i jedności, warto taki dzień wspólnoty przeżyć. W czasie dnia wspólnoty licznie był obecny także “Domowy Kościół”.

Rejon Kochłowice

“Przez Maryję do Jezusa” – Takie hasło wybrzmiało podczas Eucharystii na Dniu Wspólnoty w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach. W Święto Patronalne Ruchu Światło – Życie, 8 grudnia, Rejon Kochłowice zgromadził się, by wspólnie świętować i wzrastać ku miłości do Boga i ludzi. Tuż po zakończeniu uroczystej Eucharystii odbyła się Agapa, na której każdy mógł ogrzać się ciepłą herbatą, kawą i przepysznymi ciastami. Podczas Godziny Łaski, jednocząc się na Modlitwie Różańcowej i Słowie Bożym, wypraszaliśmy wszelkie potrzebne dary. Na pewno był to owocny czas dla każdego, a było nas naprawdę dużo.”

Rejon Mysłowice

Dzisiaj (10 grudnia) w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach odbył się nasz kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty. Rozpoczęliśmy go rozważaniem Pisma Świętego w modlitwie Namiotu Spotkania. Zaraz po tym, udaliśmy się Mszę Świętą, podczas której mogliśmy nie tylko modlić się w intencji Ruchu Światło-Życie, jak i dziękować za dar życia ojca jednej z naszych odpowiedzialnych w dniu jego urodzin. Po uroczystej Eucharystii udaliśmy się do Oratorium Misyjnego pod kościołem, aby świętować 29-te urodziny naszego moderatora rejonowego, ks. Andrzeja Króliczka wspólną Agapą. Był to dla nas radosny i owocny czas wspólnego bycia ze sobą przy znakomitym towarzystwie kawy i urodzinowego ciasta.

Rejon Ruda Śląska

8-go grudnia miało miejsce nasze Święto Patronalne, które świętowaliśmy razem z Oazą dorosłych oraz Domowym Kościołem.

Po uroczystej Mszy świętej, udaliśmy się na salki, gdzie nastąpiła dalsza część. Była kawa, herbatka no i jedzenie.

Dodatkowo odbył się konkurs międzypokoleniowy, było dużo śmiechu, zabawy i śpiewu.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i przyjścia na oazę, by razem z nami świetnie się bawić.
 

Rejon Rybnik

9 grudnia spotkaliśmy się na oazowym Dniu Wspólnoty w Jejkowicach. Jak zawsze miło było zobaczyć młodzież, dorosłych i ich dzieci. Po Mszy, którą obstawili oazowicze, i która miała wspaniałą oprawę muzyczną, nasz moderator ks. Piotr Piekło wygłosił do nas konferencję. Jej temat brzmiał ‘W drodze”. Ksiądz nawiązał do indywidualnego powołania każdego z nas. Przez nasze “fiat” odpowiedziane Bogu, jak zrobiła to Maryja, rozpoczynamy naszą wspaniałą życiową przygodę. Po konferencji mieliśmy czas na indywidualne spotkanie z Bogiem w Namiocie Spotkania, a na końcu wyczekiwana pyszna agapa!

Rejon Żory-Pawłowice

8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny świętowaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty pod hasłem „Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od rozważania Słowa Bożego w Namiocie Spotkania oraz następnie Eucharystii. Podczas homilii nasz moderator ks. Jakub Kania zwrócił nam uwagę na cztery zdania znajdujące się w scenie Zwiastowania: „Nie bój się”; „Znalazłaś łaskę u Boga”; „Duch Święty zstąpi na Ciebie” oraz „Oto Ja”. Te słowa mogą stać się naszym programem. Papież Franciszek w swoim orędziu na Światowe Dni Młodzieży, również zwraca uwagę na słowa „Nie bój się”. Chrystus jest przy nas i w nas, bo jesteśmy Jego świątynią, którą On sam wybrał, więc nie musisz się lękać. To od Ciebie zależy czy odpowiesz Chrystusowi „Oto ja, poślij mnie” gdzie tylko zechcesz.
Zaraz po Eucharystii udaliśmy się na dalszą część świętowania. Każda wspólnota parafialna przygotowała scenkę, plakat na temat wcześniej wyznaczonego fragmentu Pisma Świętego. Następnie odbyły się spotkania w grupach, z którego każdy wyszedł ubogacony. Jedna z oazowiczek tak skomentowała nasz Dzień Wspólnoty: „Najlepsze na Dniu Wspólnoty było prezentowanie plakatów itp. na temat cytatów z Pisma Świętego. Spotkania w mieszanych grupach też były fajne, ponieważ można było się zintegrować z innymi wspólnotami.” – Estera.
Do zobaczenia na kolejnym DW!

Rejon Katowice-Panweniki

8 grudnia w Katowicach – Piotrowicach odbył się II Rejonowy Dzień (a w zasadzie Wieczór) Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Zawiązanie Wspólnoty rozpoczęliśmy od Namiotu Spotkania i Eucharystii – bliskiego doświadczenia Tego, Który nas tam wszystkich zgromadził. Następnie udaliśmy się wspólnie na Agape. Po bogatej i pełnej miłości uczcie wysłuchaliśmy konferencji ks. Krzysztofa Matuszewskiego, który opowiadał nam o znaczeniu emocji w naszym życiu. Następnie w małych grupkach rozmawialiśmy o wzrastaniu. Kolejnym elementem wieczoru było przedstawienie Teatru KEFAS “Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”, które wielu z nas bardzo poruszyło. Ostatnim punktem Wieczoru Wspólnoty była godzinna modlitwa, w której trwaliśmy w uwielbieniu Żywego Boga aż do północy.

Rejon Katowice-Załęże

7 grudnia, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i naszego święta patronalnego, w Parafii św. Józefa Robotnika w Katowicach – Józefowcu odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Brali w nim udział: ks. Waldemar Maciejewski (moderator diecezjalny), młodzież oazowa oraz członkowie Domowego Kościoła. Spotkanie prowadził ks. Tomasz Kocjan (moderator dekanalny). Zaczęliśmy ok. godz. 18.00 zapaleniem świecy i śpiewem do Ducha Świętego. Potem wysłuchaliśmy świadectwa o drodze wiary i wzrastaniu w relacji z Bogiem we wspólnocie. Uczestniczyliśmy również w kreatywnych zabawach integracyjnych. Od. godz. 19.00 w kościele był czas na uwielbienie Pana Boga śpiewem, Namiot Spotkania oraz Mszę świętą (koncelebrowaną przez ks. Tomasza i ks. Waldemara). Wysłuchaliśmy kazania, w którym ks. Waldemar zwrócił nam uwagę, że słowa Archanioła Gabriela o tym że jest błogosławiona, żeby się nie bała oraz że dla Boga nie ma nic niemożliwego – skierowane są nie tylko do Maryi, ale i do każdego z nas. Dzień wspólnoty zakończyliśmy agapą oraz Apelem Jasnogórskim – ok. godz. 21.00.

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.