Co w Adwencie w rejonach piszczy? – Część I

78904915_2542286202695391_5487548979589677056_n.jpg

Czas oczekiwania – tak mówimy o Adwencie. Tak faktycznie jest – czekamy na nadejście Króla przygotowując się na to w specjalny sposób.

Elementem przygotowań do Narodzin w Ruchu jest Adwentowy Dzień Wspólnoty. W miniony weekend w kilku rejonach takie dni się odbyły. Dwa (a właściwie trzy, bo “Rudzkie” rejony połączyły tym razem siły) z nich chce się podzielić z nami tym jak przeżywało świętowanie wspólnoty.

DZIEŃ WSPÓLNOTY NA ZAŁĘŻU

Historii mojej bagaże zostawiam przed ołtarzem
/Maja Sowińska/

Dzień wspólnoty na Załężu zaczęliśmy świętować od uroczystej Eucharystii. Usłyszeliśmy na niej o oczekiwaniu, które powinno być wypełnione wiarą i ufnością. Naszym zadaniem jest oczekiwać na wyzwolenie – świt – oraz przychodzić do Jezusa.
Jako kolejne chcieliśmy zaspokoić nasz głód słuchania Jego słów Namiotem Spotkania. Ewangelia Marka wskazała nam niewidomego, który desperacko wolał do Jezusa. Wolał do Pana Daru o dar, o uzdrowienie. A otrzymawszy go poszedł za Nim drogą. Każdy z nas chce iść za Jezusem droga swojego życia.
Tego dnia nasza rejonowa wspólnota była pełna cudnych gości. Odwiedziła nas Alicja Cyganik z warsztatami o sztuce walki, której mistrzem, sensejem jest sam Chrystus. Opowiedziała o KWC oraz dała swoje świadectwo o technice walki – pokazywaniu siły, ale nie używaniu jej.
Podczas smakowitej agapy do naszych drzwi zapukał święty z nieba rodem – św. Mikołaj. Miał dla nas i prezent, i misje – zaśpiewanie dla niego piosenki.
Grudniowy wieczór pełen Bożych słów i gestów. Czekamy na następne świętowanie wspólnoty!

DZIEŃ WSPÓLNOTY Rejony: KOCHŁOWICE, RUDA ŚLĄSKA

7 grudnia przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Wspólnoty, na który przyjechały dwa rejony Ruchu Światło-Życie Kochłowice oraz Ruda Śląska. 

Ten wspólny czas rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty, modlitwy i zawierzenia całego czasu Jezusowi i Maryi. 

Nie zabrakło słowa Naszego moderatora diecezjalnego Ks. Waldemara Maciejewskiego, który mówił o wspólnej odpowiedzialności za Ruch, o wychowaniu i trwaniu w charyzmacie. Po tym przeszliśmy do kościoła na najważniejszy punkt czyli Eucharystię, gdzie swoje słowo skierował ks. Henryk Bolczyk, my wiernie włączyliśmy się w posługi, a śpiewem Eucharystię uświetniła schola z parafii Michała Archanioła. 

Po Eucharystii odbyła się konferencja ks. Henryka na temat wolności w kościele, co oznacza słowo wolność i jak możemy temat pogłębić bycie i stawanie się wolnymi w naszej codzienności.

Na koniec nie mogło zabraknąć Agape, czyli spotkania z innymi uczestnikami przy kawie, herbacie i ciastkach 🙂

Październik 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.