Bezinteresowni Superbohaterowie

Ten zjazd był inny. Inny niż inne. Wyjątkowy. Nasz wzrok kierował się w stronę MIŁOŚCI AGAPE, czyli tej Miłości Bezinteresownej. Mogliśmy doświadczyć tej miłości szczególnie w czasie posług, ponieważ pierwszy raz nie mieliśmy narzuconych posług, ale o dziwo – każdy wiedział co robić. W myśl: „Zrobię to aby mój brat/siostra nie musieli już tego robić”.

W sobotę rano wybraliśmy się Wspólnotą w góry, postanowiliśmy wejść na Soszów, mnóstwo ubogacających rozmów, radości czy śpiewu w drodze. Tam zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domu. Po powrocie zaczęliśmy nasze przygotowania do AGAPY, agapy w stylu SUPERBOHATERÓW! Każdy z nas przebrał się za jednego z nich, wszystko rozpoczęło się od Adoracji i Namiotu Spotkania, następnie o 18 uczestniczyliśmy w Uczcie Pańskiej, a później przeszliśmy na Ucztę Super-Bohaterów. Nie mogło zabraknąć chwil wzruszenia i podziękowań za wspólne dwa lata. Po kolacji zjedliśmy słodkości i jak na Agapę przystało nie mogło zabraknąć szalonych oazowych tańców. A komu jeszcze sił zostało mógł zagrać w planszówki do później nocki.

Rano w niedziele rozpoczęliśmy Eucharystią, którą przeżywaliśmy z Moderatorem Diecezjalnym ks. Waldemarem. Po wspólnym śniadaniu uczestniczyliśmy w ostatnich warsztatach podsumowujących nasze 2-lata. Cały zjazd skończyliśmy wspólnym deserkiem lodowym!

To był piękny czas dwóch lat, jestem wdzięczna, że mogłam poznać tak wspaniałych ludzi i spotykać w Nich Pana Boga.

Patrycja

 

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.