38. Ogólnopolska Pielgrzymka KWC – Poznań

kwc_2.jpg

Moi drodzy!
Bardzo serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która w tym roku odbędzie się 29 września w Poznaniu. Chcemy razem uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Wyruszymy o godzinie 4:00 spod naszej katedry w Katowicach, a wrócimy około 22 ? Koszt wyjazdu to 30 zł. Prosimy zapisywać się przez formularz. Po zapisaniu zostaną wysłane dalsze informacje. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu.

Ks. Waldemar Maciejewski

Formularz zapisu na Pielgrzymkę dostępny tutaj>>

Szczegółowy plan pielgrzymki, więcej informacji tutaj>>

Pod plakatem zaproszenie na Pielgrzymkę od Księdza Wojciecha Ignasiaka

 

Zaproszenie na 38 Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – Poznań.
 
    Drodzy odpowiedzialni Ruchu Światło – Życie ! Członkowie i kandydaci KWC ! Serdecznie zapraszam na 38 Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Poznania. Na 1050 rocznicę chrztu Polski pielgrzymowaliśmy na Pola Lednickie. W ubiegłym roku do Katowic z okaji 60 rocznicy powstania Krucjaty Trzeźwości. W tym roku Kościół w Polsce przeżywa 1050 rocznicę powstania pierwszej diecezji w tworzącym się Państwie Polskim w Poznaniu. Z racji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości warto podkreślić wydarzenie jakim był przyjazd Ignacego Paderewskiego. Ten wielki Polak powrócił ze Stanów Zjednoczonych do odradzającej się Ojczyzny w grudniu 1918 roku własnie do Poznania. Owacyjne przywitanie Ignacego Paderewskiego dało impuls do Powstania Wielkopolskiego, a przez to przyłączenia Wielkopolski do Ojczyzny. Dzisiaj nie musimy walczyć o wolność zewnętrzną Naszej Umiłowanej Ojczyzny, ale o wolność wewnętrzną Naszego Narodu ograniczaną różnymi zniewoleniami, uzależnieniami, przemocą, grzechem i wszelkim egoizmem. Podczas tegorocznego pielgrzymowaniu do Poznania i wielkiej modlitwie w Bazylice Archikatedralnej pw św. Apostołów Piotra i Pawła niech towarzyszą nam słowa Kardynała Zenona Grocholewskiego: “Tylko ludzie wewnętrznie wolni są zdolni budować prawdziwą wolność narodu”.
    Dwa dni temu przeżywaliśmy kolejną rocznicę likwidacji Krucjaty Wstrzemięźliwości. Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki mówił wtedy o Zwycięstwie Niepokalanej.
Współpracownice i Współpracownicy mieli odmówić Magnificat. Skoro Maryja pozwoliła na
likwidację Jej Dzieła to przygotowuje zapewne większe dzieło. Słowa te to swoiste proroctwo, które po dziś realizuje sie przez Ruch Światło – Życie i Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zapraszam więc wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliska jest sprawa wolności na kolejną Pielgrzymkę KWC do Poznania. Zdobądźmy się na odrobinę wysiłku, aby się tam spotkać i wspólnie modlić. Próbujmy ożywiać działanie wspólnot KWC, włączajmy się we wszystkie działania związane z Narodowym Programem Trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Wspomagajmy kampanie społeczne “Nierozerwalni” i ” Ciąża bez alkoholu”. W pierwszej kampani realizujemy ochronę młodego pokolenia przed uzależnieniami przez promocję pielęgnowania zdrowej rodziny. W drugiej uświadamiamy ludziom (często nie majacym o tym pojęcia) zgubny wpływ alkoholu w organiźmie rodziców w czasie poczęcia dziecka i w okresie rozwoju dziecka w łonie matki.
Zadbajmy o nabywanie, rozprowadzanie i czytanie Pisma Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
“Eleuterii”. Będzie można ją nabyć w czasie Pielgrzymki KWC w Poznaniu.
Chryste Sługo zmiłuj się nad nami!
 
Niepokalana Matko Kościoła, Jutrzenko Wolności módl się za nami!
Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku módl sie za nami!
Święty Maksymilianie Maria Kolbe módl sie za nami!
 
Czcigodny Sługo Boży ks. Franciszku Blachnicki Wstawiaj się za Nami!
 
Z wyrazami jedności Wasz Moderator
Ks.Wojciech Ignasiak

Wrzesień 2023

29 września – 1 października

Rekolekcje dla par rejonowych (nowych i dla tych, którzy jeszcze nie byli). Olsztyn, koło Częstochowy

Październik 2023

8 października

Cały dzień
I Diecezjalna Diakonia Jedności (DDJ)

9 października

18:00
I Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych (DWMiO)

Newsletter

Zapisz się, by regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.