Celem Diakonii Liturgii, zgodnie z wizją Ojca Franciszka Blachnickiego jest formacja służby liturgicznej i w ogóle formacja liturgiczna wiernych, aby doprowadzać ich do umiłowania liturgii i sprawowania jej w duchu odnowy, tak by stawała się ona faktycznie szczytem i źródłem życia Kościoła [KL 10] oraz ośrodkiem życia wspólnot lokalnych Kościoła Na spotkania zapraszamy wszystkich po przeżytej formacji podstawowej, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o liturgii i przekazywać ją w lokalnych wspólnotach.

Działalność

  • aktywizowanie innych środowisk oazowych do posługiwania w liturgii
  • koordynacja posług liturgicznych podczas Studium Animatora
  • redagowanie scenariuszy celebracji słowa Bożego;
  • redagowanie pomocy liturgicznych na oazy letnie
  • prowadzenie warsztatów dla animatorów liturgicznych przed oazami letnimi
  • prowadzenie kursów funkcji lektora dla zainteresowanych parafii
  • warsztaty i konferencje o liturgii dla zainteresowanych wspólnot
  • zadania specjalne zlecane przez ceremoniarza archidiecezjalnego

Odpowiedzialni

ks. Kazimierz Cichoń, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 503 841 440

Grzegorz Janikowski, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy i miejsce spotkań

Spotykamy się w każdy drugi wtorek miesiąca w parafii św. Jadwigi w Chorzowie – rozpoczynamy od Eucharystii w kościele o godzinie 18.00, potem spotkanie w salkach DA i DL (ul. Chrobrego 17, Chorzów).

W tym roku opieramy swą formację na rozważaniu Instrukcji Świętej Kongregacji Obrzędów "EUCHARISTICUM MYSTERIUM" z 25 maja 1967 r.. o kulcie Tajemnicy Eucharystycznej.

Strona www

Strona Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej

Profil DDL na Google+